دکتر کیمیا قاسمی / خدمات زیبایی واژن / تزریق ژل به واژن در اهواز

تزریق ژل به واژن در اهواز

تزریق ژل به واژن یک روش جدید و مؤثر در بهبود کیفیت زندگی جنسی و حل مشکلات مرتبط با واژن است. واژن یکی از اجزاء حساس و مهم در سلامت جنسی زنان است. با گذشت زمان یا به دلیل عوامل مختلف، مشکلاتی نظیر خشکی، کاهش رطوبت، و افت کیفیت زندگی جنسی ممکن است به وجود آید. این روش جراحی غیرجراحی به منظور افزایش رطوبت و ارتقاء سلامت واژن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله، به معرفی این روش، اصول اجرای آن، و فواید مختلف آن خواهیم پرداخت.

جراحی های زیبایی واژن مثل تنگ کردن واژن، جراحی لابیاپلاستی، و یا سفید کردن واژن از جمله خدماتی است که در حال حاضر بیشترین متقاضیان را به خود اختصاص داده است. در ادامه به یکی از از محبوب ترین خدمات جوانسازی واژن به نام تزریق ژل به واژن (لابیاماژور) خواهیم پرداخت.

تزریق ژل به واژن

اهمیت تزریق ژل به واژن (لابیاماژور)

دستگاه تناسلی بانوان با گذشت زمان و یا تجربه زایمان های طبیعی متعدد، تغییرات وزنی و هورمونی و یا حتی به دلایل ژنتیکی در معرض آسیب های پوستی نظیر تیرگی پوست، چین و چروک، افتادگی پوست و کاهش چربی است. لبه های بیرونی واژن که به لابیای ماژور شهرت دارد، بیش از دیگر نواحی دستخوش این تغییرات خواهد بود. بروز این عوارض می تواند تاثیر چشمگیری بر میزان اعتماد به نفس بانوان در حین رابطه جنسی داشته باشد. یکی از بهترین را حل ها در این زمینه استفاده از مواد معجزه گری به نام ژل های تزریقی است. در عصر حاضر از این تکنیک برای ایجاد جوانسازی انداهای مختلف بدن و چهره استفاده می شود. یکی از موثرین راه های جوانی ناحیه تناسلی نیز استفاده از ژل های تزریقی خواهد بود.

تزریق-ژل-به-واژن-در-اهواز

مزایای تزریق ژل به واژن (لابیاماژور)

تزریق ژل به واژن تنها موثر در ایجاد جوانسازی پوست این ناحیه نیست، مزایای دیگری که تزریق ژل به لابیاماژور به ارمغان می آورد؛ عبارتند از:

 • ایجاد سفتی و کمک به برطرف کردن افتادگی پوست
 • جوانسازی واژن
 • درمان آتروفی واژن
 • موثر در تنگ شدن واژن
 • ایجاد شفافیت در پوست واژن
 • برطرف کننده چین و چروک واژن

تزریق ژل به واژن برای چه افرادی توصیه می شود؟

 1. تمامی بانوانی که بر اثر افزایش سن دچار عارضه های پوستی مانند: چین و چروک و افتادگی پوست شده اند، گزینه های مناسبی برای انجام این روش هستند.
 2. بانوانی که دارای لابیاهای کوچک تر از حد معمول هستند نیز می توانند از این راه درمانی بهره مند شوند.
 3. افرادی که به علت ژنتیکی دارای عدم توازن در ناحیه لابیا ها هستند، با استفاده از تزریق ژل می توانند به نتیجه ایده آل دست یابند.
کاربرد تزریق ژل به واژن

چه افرادی نمی توانند از تزریق ژل به واژن استفاده کنند؟

با وجود مزایای بی شمار این روش و ساده به نظر رسیدن آن، نمی توان آن را برای تمامی بانوان توصیه کرد؛ زیرا ممکن است که آسیب هایی جدی به افراد وارد شود. موارد منع استفاده از تزریق ژل به واژن عبارت اند از:

 • مادران باردار یا شیرده
 • بانوانی که سابقه سکته قلبی و یا مغزی داشته اند.
 • بانوانی که به دیابت مبتلا هستند.
 • بانوانی که سابقه لخته شدن خون داشته اند.
 • بانوانی که به بیماری خاصی مبتلا هستند و از دارو های مشخصی استفاده می کنند.
 • بانوانی که به عفونت واژن مبتلا هستند.
 • بانوانی که به زگیل تناسلی مبتلا هستند
 • بانواین حساسیت به ماده ژل دارند.
 • بانوانی که دارای سیستم بدنی ضعیفی هستند.

تزریق ژل به لابیاماژور به چه علت است؟

پیش تر اشاره کردیم که ممکن است با گذشت زمان لابیاماژور زیبایی ظاهری و حجم خود را از دست بدهد. دلایل این اتفاق می تواند افزایش سن، تغییرات در وزن فرد و یا حتی زایمان های طبیعی باشد. به طور کلی علت انجام تزریق ژل به واژن برطرف کردن ایرادات ظاهری، جوانسازی واژن، رفع چین و چروک و رفع لاغری ناحیه تناسلی می باشد. روش دیگری برای جوان سازی واژن تزریق چربی به واژن است که در آن در آن به جای ژل به لابیاماژور چربی تزریق می شود.

مراقبت های قبل از تزریق ژل به لابیاماژور

شاید اینطور به نظر رسد که تزریق ژل به واژن مانند تزریق ژل صورت به همان سادگی صورت می گیرد. اما باید بیان کنیم که استفاده از این روش در جوانسازی واژن نیازمند رعایت برخی نکات است:

 • انجام آزمایش خون و ارزیابی تست های انعقاد خون
 • پرهیز از مصرف برخی دارو های رقیق کننده خون
 • درمان بیماری و یا عفونت قبل از انجام تزریق ژل
 • پرهیز از شرب الکل از 2 هفته قبل از تزریق
 • عدم مصرف دخانیات
 • پرهیز از صرف غذا از 6 ساعت قبل از تزریق
 • پرهیز از مصرف روغن ماهی از 3 الی 5 روز قبل از تزریق
 • نوشیدن آب فراوان

چگونگی تزریق ژل به واژن

انجام این روش بی نیاز از بیهوشی بوده، اما ممکن است برای جلوگیری از درد از بی حسی موضعی استفاده شود. این تزریق حدودا 30 دقیقه طول خواهد کشید. متخصص پس از ایجاد بی حسی ژل مخصوص را از طریق سوزن به نواحی مشخص تزریق خواهد کرد.

چگونگی تزریق ژل به واژن

عوارض تزریق ژل به واژن

اگر این روش توسط بهترین متخصص زنان صورت گیرد، هیچگونه عوارضی به غیر از عوارض جانبی نخواهد داشت. پس قبل از انجام تزریق ژل به لابیاماژور بررسی های لازم را انجام دهید و در انتخاب پزشک و کلینیک وسواس کامل را به خرج دهید. در صورتی که در رعایت بهداشت حین تزریق سهل انگاری شود و یا فرد مبتلا به بیماری باشد، احتمال بروز عفونت وجود خواهد داشت.

عوارض جانبی تزریق ژل به لابیاماژور

 • بروز التهاب و تورم
 • احساس سوزش
 • احساس درد
 • سفت شدن بافت
 • بروز حالت تهوع

به یاد داشته باشید این عوارض به عنوان عوارض معمول شناخته می شوند که پس از طی چند روز از بین خواهند رفت. اما در صورت ادامه دار بودن آن ها باید به سرعت به پزشک مراجعه شود.

دوره نقاهت پس از تزریق ژل به واژن

دوره نقاهت این روش به شدت کوتاه است و فرد احتیاجی به بستری شدن ندارد. تزریق ژل به لابیاژور از روش های غیر تهاجمی است و در طول عمل نیز برش و خون ریزی اتفاق نمیفتد. دوره بهبودی نیز بدون درد است و بیمار می تواند خیلی زود به نتیجه مورد نظر خود دست یابد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل به واژن

 1. مهم ترین نکته در این رابطه این است که به توصیه های عمل کنید.
 2. در صورت تجویز دارو و پماد آن ها را به موقع استفاده کنید.
 3. تا بعد از مدتی از تزریق (حداقل یک هفته) از رابطه جنسی پرهیز کنید.
 4. تا یک هفته بعد از تزریق از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات خود داری کنید.
 5. سعی کنید که تا حد امکان در دوره بهبودی به واژن خود دست نزنید.
 6. تا مدتی فعالیت های سنگین انجام ندهید.

هزینه تزریق ژل به واژن

هزینه این روش در ایجاد جوانسازی به عوامل متعددی بستگی دارد که ارائه هزینه مشخص را ناممکن می کند. برای مثال: میزان تزریق ژل، حجم لابیاها، میزان آسیب پوستی مواردی است که متوجه بیمار بوده و در هزینه تاثیر گذار است. اما هزینه دریافتی پزشک و معاینات اولیه از مواردی است که متوجه متخصص زنان بوده و می تواند در مقابسه با دیگر متخصصین متفاوت باشد. به علاوه ممکن است بیمار علاوه بر استفاده از این خدمات، برای جوانسازی واژن نیازمند انجام دیگر روش ها باشد که بهره مندی از آن ها نیز در هزینه نهایی تاثیر گذار خواهد بود.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله ذکر کردیم با گذشت زمان دیگر ناحیه تناسلی بانوان شادابی قبل را نداشته و همینطور حالت ارتجاعی خود را نیز از دست خواهد داد که این موضوع برای بانوان بسیار آزاردهنده بوده و همینطور روابط زناشویی آن ها را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. بنابراین تزریق ژل به واژن یکی از روش های جوانسازی ناحیه تناسلی می باشد، که بانوان در این مواقع می توانند از آن استفاده کنند. این روش دارای مزیت های بسیار زیادی می باشد که در این مقاله به طور جامع این روش را بررسی کرده ایم. تنها به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل حساسیت بالای این روش باید حتما به بهترین جراح زیبایی زنان مراجعه کنید.

سوالات متداول

دکتر کیمیا قاسمی

دکتر کیمیا قاسمی

تحصیلات:
دکتر کیمیا قاسمی فارغ التحصیل رشته زنان دانشگاه علوم پزشکی اهواز هستند.

تجربه کاری تا کنون:
چهارسال در شهرستان شوش و همچنین به مدت چهارسال نیز در اهواز نیز فعالیت در زمینه پزشکی و زنان داشته اند.
دکتر قاسمی، تمامی خدمات درمانی، جراحی های زیبایی زنان و کلیه ی اعمال ترمیمی و زیبایی زنان به صورت سرپایی،لابیاپلاستی، تزریق ژل و چربی و… را انجام می دهند.

بیمارستان های طرف قرارداد :
کلیه بیمارستان های خصوصی
بیمارستان های فاطمه زهرا، اپادانا، میلاد
کلیه بیمه های تکمیلی: تامین اجتماعی ،خدمات درمانی ،بیمه روستایی، بیمه نیروهای مسلح

مقالات مرتبط
لابیاپلاستی در اهواز

لابیاپلاستی در اهواز

جراحی لابیاپلاستی، جراحی زیبایی ناحیه تناسلی است که با هدف تغییر شکل و یا کوچک کردن لابیا مینور...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. نگار

  سلام
  وقت بخیر
  هزینه ی تزریق ژل به واژن تقریبا چقدر هستش؟
  و آیا بیمه ی تامین اجتماعی این هزینه رو تقبل میکنه؟

  پاسخ
  • دکتر کیمیا قاسمی

   سلام به طور معمول تزریق ژل به واژن به اندازه 10 تا 20 سی سی نیاز می باشد و در موارد آتروبیک تا 30 سی سی لازم است و هزینه هر سی سی 300 تومان می باشد و دستمزد تزریق هم 3 میلیون می باشد و هیچ کدام از جراحی های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *