دکتر کیمیا قاسمی / تنگ کردن واژن / تنگ کردن واژن با نخ در اهواز

تنگ کردن واژن با نخ در اهواز

تنگ کردن واژن با نخ از جمله جراحی زیبایی ناحیه تناسلی بانوان است. اغلب بانوان به دلایل فراوانی مانند تجربه زایمان های مکرر طبیعی، افزایش سن و حتی به شکل ژنتیکی ممکن است با عارضه گشادی و شل شدگی عضلات و ماهیچه های واژن مواجه شده باشند، اما آیا می توان گشادی واژن را برطرف کرد؟ دکتر کیمیا قاسمی در ادامه مطلب درباره راه های تنگ کردن واژن از جمله با نخ، توضیحات کاملی داده اند.

تنگ-کردن-واژن-با-نخ-در-اهواز

در مسیر زمان آنچه بانوان را برای انجام این جراحی ترغیب می کرد، موج شکل گیری مدرنیسم در مسائل زیبایی شناختی بود. در دهه اخیر زیبایی تنها در داشتن اندام و چهره ظاهر خلاصه نمی شود، اکنون توجه به زیبایی های ناحیه تناسلی برای برقراری رابطه لذت بخش نیز مورد توجه قرار گرفته است.

بانوان بسیاری به دلیل تغییر ظاهری و داخلی واژن دیگر مانند گذشته خود، از رابطه جنسی لذت نمی برند. اما در حال حاضر با وجود این جراحی های متنوع دیگر زمان تغیر فرار رسیده است. جراحی زیبایی واژن توانسته با بالا بردن میزان اعتماد به نفس بانوان آنها در داشتن رابطه ای لذت بخش یاری کند.

در این نوشتار در پی تشریح کامل یک نوع جراحی زیبایی به نام جراحی تنگ کردن واژن با نخ هستیم. اگر شما نیز خواهان استفاده از این جراحی هستید خواندن این نوشتار در انتخاب شما موثر خواهد بود.

جراحی تنگ کردن واژن با نخ

همانطور که در بالا اشاره شد پس از گذشت چند زایمان طبیعی، واژن بانوان دچار شل شدگی عضلات و ماهیچه ها خواهد شد که علاوه بر ایجاد نارضایتی جنسی  می تواند مشکلاتی نظیر بی اختیاری ادرار را نیز ایجاد کند. از این رو جراحی لیفت واژن با نخ تنها موجب بالا رفتن کیفیت روابط جنسی نمی شود بلکه می تواند خاصیت درمانی نیز داشته باشد.

استفاده از نخ لیفت پیش تر تنها برای جوانسازی چهره و رفع چین و چروک آن استفاده می شد، اما در حال حاضر از این تکنولوژی در ایجاد جوانسازی واژن نیز بهره مند می شوند.

لازم به ذکر است که نخ های به کاربرده شده در این جراحی به نخ های مخصوص واژینال شهرت دارند.

جراحی تنگ کردن واژن به چه شکلی انجام می شود؟

در این جراحی زیبایی از نخ ها برای بالا کشیدن دهانه واژن استفاده می شود. پس از تغییر وضعیت دهانه، ایجاد بخیه ها موجب ثابت شدن دهانه واژن به شکل نهایی می شود. این جراحی می تواند موجب تغییر شکل ناحیه پرینه که حد فاصل بین دهانه واژن و مقعد است، نیز شود.

وجود این نخ ها در لایه های پوستی فرایند کلاژن سازی را تسریع کرده بر جوان سازی واژن تاثیر گذار است.

در جراحی تنگ کردن واژن با نخف از نخ های همگرای دو جهتی استفاده می شود. لازم به ذکر است که این جراحی نیازمند بیهوشی نبوده و به صورت سرپایی بدون درد و خونریزی انجام می شود.

تنگی واژن با نخ چه مزایایی خواهد داشت؟

 • اصلاح دهانه ورودی واژن
 • جوانسازی واژن
 • اصلاح ناحیه پرینه
 • برطرف کردن چین و چروک واژن
 • اصلاح شل شدگی عضلات واژن
 • غیر تهاجمی بودن این جراحی
 • عدم نیاز به بستری
 • دوره نقات بسیار کوتاه مدت
 • عدم نیاز به کشیدن بخیه ها
 • تقویت عضلات و ماهیچه های واژن

این جراحی به شما توصیه نمی شود!

این جراحی با تمامی مزایای خود برای برخی بانوان توصیه نمی شود که عبارت اند از:

 • بانوان پایین تر از 30 سال
 • بانوان باردار
 • بانوانی که به عفونت های لگنی مبتلا هستند.
 • بانوانی که به تبخال تناسلی مبتلا هستند.
 • بانوانی که به زگیل تناسلی مبتلا هستند.

اقدامات قبل از جراحی تنگی واژن با نخ

بانوان باید دقت داشته باشند برای انجام تمامی جراحی های زیبایی زنان باید از عدم ابتلا به عفونت اطمینان حاصل کنند که این مهم در مراجعه به بهترین متخصص زنان میسر خواهد شد. ممکن است متخصص زنان انجام برخی آزمایشات مثل تست پاپ اسمیر را توصیه کند.

مراقبت های بعد از جراحی تنگ کردن واژن با نخ

 • از مهمترین توصیه بعد از انجام این جراحی پرهیز از برقراری رابطه جنسی بعد از 6 هفته و در صورت بهبودی کامل است.
 • اگر بعد از جراحی احساس سوزش و خارش را تجربه کردید، برای استفاده از برخی پماد ها حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 • در صورت التهاب و تورم می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • در تمیز و خشک نگه داشتن واژن در زمان دروه نقاهت دقت کنید.

آشنایی با دیگر روش های تنگی واژن

بانوان می توانند برای ایجاد تنگی در واژن از جراحی های مشابه دیگری نیز استفاده کنند. این جراحی ها با هدف تنگ کردن واژن با فناوری های متفاوتی انجام می شوند از جمله این جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنگ کردن واژن با لیزر
 • جراحی واژینوپلاستی
 • جراحی پرینورافی
دكتركیمیا قاسمى، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایى در اهواز هستند، جهت ارتباط با دکتر قاسمی با شماره های : ٠٩٣٧٣٧٠٢١١٥-٣٤٤٦٢٧٦١ تماس بگیرید و یا اینستاگرام ایشان را دنبال کنید .

هزینه جراحی تنگ کردن واژن با نخ

با استقبال بانوان از این دست جراحی ارائه هزینه مشخص قدری مشکل خواهد بود. اما به طور کلی این روش به نسبت روش های دیگر در تنگ کردن واژن از هزینه کمتری برخوردار است. تنها نکته ای که بانوان باید در این جراحی در نظر داشته باشند مراجعه به بهترین متخصص زیبایی زنان است، چراکه با مراجعه به متخصصین بی تجربه و فاقد مهارت لازم، شانس ابتلا به عوارض بعد از جراحی تنگ کردن واژن افزایش می یابد.

توصیه پایانی

بانوان به یاد داشته باشند برای انجام این دست از جراحی ها دیر نیست، اما نکته مهم در انجام آن داشتن انتظار واقع بینانه است. بنابراین تقاضای تنگ کردن بیش از حد واژن و استفاده مکرر از این دست جراحی می تواند صدمات جبران ناپیذیری را ایجاد کند.

دکتر کیمیا قاسمی

دکتر کیمیا قاسمی

تحصیلات:
دکتر کیمیا قاسمی فارغ التحصیل رشته زنان دانشگاه علوم پزشکی اهواز هستند.

تجربه کاری تا کنون:
چهارسال در شهرستان شوش و همچنین به مدت چهارسال نیز در اهواز نیز فعالیت در زمینه پزشکی و زنان داشته اند.
دکتر قاسمی، تمامی خدمات درمانی، جراحی های زیبایی زنان و کلیه ی اعمال ترمیمی و زیبایی زنان به صورت سرپایی،لابیاپلاستی، تزریق ژل و چربی و… را انجام می دهند.

بیمارستان های طرف قرارداد :
کلیه بیمارستان های خصوصی
بیمارستان های فاطمه زهرا، اپادانا، میلاد
کلیه بیمه های تکمیلی: تامین اجتماعی ،خدمات درمانی ،بیمه روستایی، بیمه نیروهای مسلح

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *