دکتر کیمیا قاسمی / خدمات زیبایی واژن / تنگ کردن واژن با روش های قطعی در اهواز

تنگ کردن واژن با روش های قطعی در اهواز

روش های تنگ کردن واژن ، یکی دیگر از جراحی های زیبایی واژن شمرده می شود، که امروزه طرفداران خود را دارد تا حدی که بر اساس تحقیقات انجام شده در میزان محبوبیت خود با جراحی بینی در رقابتی تنگاتنگ است و بسیار می تواند مفید واقع شود، و به خانم ها کمک کند تا اعتماد و عزت نفس از دست رفته خود را دو مرتبه باز یابند. علل و عوامل بسیاری در افتادگی و شل شدگی واژن دخیل هستند که در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم و دلایل گشادی واژن ( البته که زایمان طبیعی به حدی شدت بالایی دارد که موجب گشادی و افتادگی واژن می شود و تنها راه درمان آن جراحی تنگ کردن واژن می باشد) را با بیانی ساده تر می گوییم تا بدانید و آگاه باشید، بنابراین شما را به خواندن ادامه مطالب دعوت می کنیم تا از آن بتوانید بهره مند شوید.

01:06
truncate dir-rtl

فیلم تنگ كردن ناحیه تناسلی بدون جراحی

تعریف تنگ کردن واژن

یکی از جراحی های زیبایی که میان بانوان بسیار پرطرفدار می باشد، تنگ کردن واژن است که علاوه بر زیبایی یک روش درمانی نیز محسوب می شود. در این روش بهترین جراح زیبایی زنان، عضلات کف لگن را تنگ کرده و همینطور فاصله بین مقعد و واژن را بازسازی خواهند کرد. با استفاده از این روش می توان شلی و افتادگی واژن را درمان کرد چرا که این این عارضه منجر به کاهش میل و لذت جنسی خواهد شد، و حتی در برخی از موارد منجر به بی اختیاری ادرار نیز می شود. در ادامه دلایل شلی و افتادگی واژن را بررسی خواهیم کرد.

تنگ کردن واژن که از طرق مختلف به آن دست می یابند، در این عمل با تقویت عضلات جداره واژن و ایجاد برش در این ناحیه می توانند این نواحی را به یکدیگر نزدیک کنند و پیوند بزنند، تا منجر به افزایش لذت در رابطه جنسی و بهبود کیفیت زندگی خانم ها شود.

گشادی واژن چیست و به چه علت اتفاق می افتد؟

به شل یا افتادگی عضلات جداره واژن تعلق می گیرد و می تواند علل مختلفی داشته باشد که شامل موارد زیر هستند..

 • افزایش سن
 • بارداری
 • تعداد دفعات مکرر زایمان طبیعی
 • رابطه های جنسی متعدد
 • برخی به طور مادرزادی عضلاتی شلی دارند که به مرور در بزرگسالی به درمان آن می پردازند.
گشادی واژن چیست و به چه علت اتفاق می افتد؟

گشاد شدن واژن چه عوارضی دارد؟

از جمله عوارضی که گشاد شدن واژن می تواند داشته باشد کاهش اعتماد به نفس در رابطه جنسی و در نهایت عدم لذت کافی از رابطه جنسی می باشد. همچنین بانوانی که به این مشکل دچار هستند بیش از دیگران در معرضی بیماری هایی چون عفونت های واژینال قرار می گیرند. در ادامه برخی از مهم ترین عوارض ناشی از گشاد شدن واژن را معرفی می کنیم:

 • ترشحات بیش از حد واژن
 • عدم کنترل ادرار
 • خارج شدن هوا از واژن
 • کاهش میل جنسی
 • کاهش اعتماد به نفس
روش های تنگ کردن واژن

عمل تنگ کردن واژن برای چه کسانی مناسب است؟

تنگ کردن واژن برای آن دسته از زنانی که بر اثر زایمان دچار افتادگی واژن شده اند و از رابطه ی جنسی خود رضایت کافی را ندارند و منجر به کاهش اعتماد به نفس در رابطه زناشویی شان شده است. این عارضه هم می تواند کام همسران را نیز تلخ کند و تجربه خوبی از رابطه زناشویی برای شان باقی نگذارد.

چه افرادی نمی توانند عمل های زیبایی برای تنگ کردن واژن را انجام دهند؟

 • افرادی که قصد بارداری دارند یا خانم هایی که در دوره بارداری خود هستند، نمی توانند این عمل را انجام دهند. زیرا زایمان طبیعی باعث تغییر شکل لابیا خواهد شد و ممکن است که تمام هزینه و زمانی که صرف کرده اید بیهوده باشد. بنابر این اگر قصد بارداری و زایمان را دارید ابتدا اینکار را انجام دهید سپس برای تنگ کردن واژن خود اقدام کنید.
 • در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا هستید و بدن شما از سلامت کافی برخوردار نیست، پیشنهاد می شود که این جراحی را انجام ندهید.
 • افرادی که به انواع عفونت های ناحیه واژن مبتلا هستند باید قبل از تنگ کردن واژن حتما آزمایشات لازم را انجام دهند و از رفع عفونت مطمئن شوند. در صورت ابتلا به هر نوع عفونتی در ناحیه واژن باید از انجام عمل بر روی ناحیه تاسلی اجتناب کرد.

انواع روش های تنگ کردن واژن

 1. عمل تنگ کردن با نخ مخصوص
 2. تنگ کردن با لیزر: با استفاده از دستگاه لیزری مونالیزا تاچ، اقدام به تنگ کردن ناحیه واژن می کنند.
 3. تنگ کردن با عمل جراحی
 4. تنگ کردن واژن با عمل پرینورافی

در ادامه این روش ها را معرفی خواهیم کرد. در میان همه این روش ها افراد بسیاری ترجیح می دهند برای درمان گشادی واژن خود از لیزر واژینال استفاده کنند، زیرا روشی است غیر تهاجمی و مقرون به صرفه در وقت و هزینه، اما این روش نمی تواند گشادی ناشی از زایمان طبیعی را به خوبی پوشش دهد.

تنگ کردن واژن با نخ

تنگ کردن واژن با لیزر

تنگ کردن واژن با پرینورافی

تنگ کردن واژن با نخ یکی از روش های کم خطر و کم تهاجم است که می توان برای درمان گشادی واژن از آن استفاده کرد. در این روش دو لبه های واژن به سمت بالا کشیده می شود که این باعث تنگ شدن واژن می شود. برای انجام این عمل از نخ های جذبی استفاده می شود که معمولا پس از چند روز کوتاه جذب خواهند شد. فراموش نکنید تنگی واژن به این روش جزء روش های دائمی نبوده و معمولا پس از یک الی دو سال به حالت قبلی و عادی خود باز می گردد.

استفاده از لیزر مونالیزا تاچ یکی دیگر از روش های تنگ کردن واژن است. این لیزر تنها در ایران پرطرفدار نبوده و جزء روش های ر طرفدار در کشور هایی چون آمریکا و کانادا نیز می باشد. از این روش برای درمانی بیماری ها و مشکلات دیگر زنانه نیز استفاده می شود. و در نهایت می توان گفت لیزر مونالیزا یکی از روش های موفق برای انجام تنگی واژن محسوب می شود.

هدف از استفاده از روش پرینورافی بهبود و درمان پرینه های آسیب دیده و بافت های آن می باشد. مزیتی که این روش را از دیگر روش ها برتر می سازد مدت کوتاه عمل می باشد که چیزی کمتر از یک ساعت زمان می برد. در پرینورافی، پزشک متخصص دیواره های پشتی واژن را به هم نزدیک می کند تا جایی که به هم متصل شوند، و همین موضوع باعث تنگی واژن خواهد شد.

بیشتر بخوانید: تنگ کردن واژن با آر اف

اقدامات لازمه برای آمادگی قبل از انجام عمل تنگ کردن واژن

 • عدم استفاده از دخانیات و مواد مخدر
 • دریافت مشاوره طی جلساتی از متخصص مربوطه
 • با دریافت مشاوره منجر به کاهش میزان استرس و اضطراب ناشی از عمل جراحی شود.
 • برای آمادگی قبل از جراحی باید وجود یا عدم وجود هر گونه عفونت، باکتری، قارچ در ناحیه تناسلی بررسی شود.
 • پیش از عمل از مصرف دارو های مانند آسپرین خودداری کنید.
 • اگر سابقه ی بیماری خاصی دارید یا از نسخه ای تبعیت می کنید جراح را مطلع کنید تا تصمیمات لازمه را اتخاذ کند.
 • لوازم بهداشتی و شخصی خود را در روز عمل به همراه خودداشته باشید.
 • بیمارستان محل مورد نظر برای عمل جراحی را انتخاب کرده و هماهنگی های لازمه را صورت دهید.

مراقبت های که بعد از عمل جراحی تنگ کردن واژن

 • تا 6 هفته از انجام فعالیت های سنگین و نیمه سنگین، اعم از بلند کردن بار سنگین یا انجام تمرینات ورزشی اجتناب کنید.
 • تا 2 هفته از برقراری رابطه جنسی واژینال خودداری کنید.
 • به منظور کاهش درد به آرامی پیاده روی کنید.
 • تا حدود 2 هفته از رانندگی کردن بپرهیزید.

دوران بهبودی و نقاهت پس از تنگ کردن واژن

باید به این نکته اشاره کرد که یکی از مزایای این روش، دوران نقاهت کوتاه آن می باشد، و افراد پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از عمل به سرعت بهبود پیدا خواهند کرد.

پس از اتمام عمل تنگ کردن واژن، افراد به مدت کوتاهی در بیمارستان برای بررسی و معاینه نگه داشته شده و در صورت عدم وجود مشکلی از بیمارستان مرخص خواهند شد. به طور معمول افراد بعد از عمل ممکن است مقداری احساس درد داشته باشند که که می توان این درد را با مصرف مسکن و رعایت مراقبت های بعد از عمل تسکین داد.

هم چنین کبودی و تورم بعد از عمل بروز پیدا می کند که طبیعی بوده و پس از گذشت مدت دو هفته از بین خواهد رفت، اما نکته ای که افراد باید به آن توجه داشته باشند این است که به مدت شش هفته از برقراری رابطه جنسی و همینطور استفاده از تامپون خودداری کنند.

در خصوص دوران نقاهت و بازگشت به کارهای روزمره و معمول زندگی باید گفت که افراد می توانند پس از یک هفته به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند، تنها باید از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنند.

اما در صورتی که این جراحی همراه با جراحی های دیگر مانند لابیاپلاستی به طور هم زمان انجام شود، دوران نقاهت و بهبودی طولانی تر خواهد شد.

آیا بعد از زایمان می توان عمل تنگ کردن واژن را انجام داد؟

دکتر کیمیا قاسمی متخصص زنان و زایمان پیشنهاد می کنند که بلافاصله پس از زایمان یا حین زایمان طبیعی و سزارین برای انجام این عمل تصمیم نگیرید. حتما شش ماه به بدن خود فرصت بدهید تا تغییراتی که در طول بارداری ایجاد شده است مانند پرخونی، ورم، گشاد شدگی حین زایمان و … به حالت طبیعی برگردد تا بتوانید درباره نوع عمل قضاوت بهتری داشته باشید.

01:25
truncate dir-rtl

نحوه تنگ کردن ناحیه تناسلی

بهترین سن برای تنگ کردن واژن

بهترین سن برای انجام این کار زمانی است که تعدادفرزندانتان کامل شده باشد و دیگر تمایلی به زایمان خصوصا به زایمان واژینال یا همان زایمان طبیعی نداشته باشید. زیرا همانطور که اشاره شد زایمان در تغییر شکل لابیا ها تاثیر دارد. و بهترن زمان برای انجام آن بلافاصله پس از اتمام دوره عادت ماهیانه می باشد.

آیا عمل تنگ کردن واژن دردناک است؟

خانم هایی که قصد انجام چنین عملی را دارند و نگران درد آن هستند، توجه کنند که در حین عمل به دلیل بی حسی موضعی یا دریافت داروی بیهوشی دردی را تجربه نخواهید کرد، اگر دردی هم احساس کنید بعد از عمل است که در بیمارستان پزشک با تجویز دارو های موثر کاهش درد، میزان درد و فشار وارده به شما را کنترل می کند.

مزایای تنگ کردن واژن

 • افزایش اعتماد به نفس در روابط جنسی
 • افزایش تمایل به رابطه جنسی با همسر خود
 • کم تهاجمی بودن این عمل
 • جوانسازی و شادابی واژن

عوارضی ممکن است بعد از تنگ کردن واژن رخ دهد

 • درد
 • خون ریزی
 • التهاب
 • تورم
 • واکنش به داروی بیهوشی
 • قرمزی
 • حساسیت

توجه داشته باشید که این عوارض همانطور که گفته شد به طور احتمالی است و به ندرت اتفاق می افتد، در صورت مشاهده سریعاٌ به پزشک مربوطه مراجعه کرده تا درمان صورت بگیرد. ذکر یک نکته الزامی می باشد، این عوارض به صورت پایدار نخواهند بود و بعد از مدتی برطرف می شوند.

هزینه عمل تنگ کردن واژن چقدر است؟

اگر با شرکت بیمه ای قرار داد دارید که بخشی از هزینه های جراحی زیبایی را پوشش می دهد، دیگر جای نگرانی باقی نمی ماند و با خیالی راحت میتواند برای درمان و جراحی تنگ کردن واژن خود اقدام کنید آن هم در بهترین بیمارستان های شهر و از بهترین خدمات رفاهی بیمارستان بهره مند شوید. اما قیمت عمل تنگ کردن واژن بستگی به نوع روش انتخابی آن است که در این جا به دلیل وجود محدودیت های نمی توانیم به طور واضح بیان کنیم، زیرا با قیمت ها  مدام در نوسان هستند و نمی توان یک قیمت واحد ارائه داد، زیرا بعدا با قیمت های مغایر آن رو به رو می شوید.

نتیجه گیری

همانطور که در این مقاله ذکر شد تنگ کردن واژن منجر به زیبایی بیشتر واژن و بهبود مشکلاتی از قبیل شلی و افتادگی واژن خواهد شد ، اما باید برای انجام عمل تنگ کردن واژن به دلیل حساسیت بالای آن به بهترین متخصص زنان و جراح زیبایی زنان با تجربه و با مهارتی مراجعه کرد تا از بروز عوارض جبران ناپذیر جلوگیری کرد، هم چنین باید نکات مراقبتی قبل و بعد از عمل جراحی را جدی بگیرید، و به آن عمل کنید تا بتوانید عملی خوب و موفقیت آمیزی را پشت سر بگذارید، بعد از طول دوره درمان و نقاهت خود به زندگی عادی خود باز گردید، اما با این تفاوت که لذت بیشتری از رابطه ی جنسی خود دریافت می کنید.

برای دریافت مشاوره و رزرو نوبت می توانید به اینستاگرام دکتر کیمیا قاسمی مراجعه کرده و یا با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول تنگ کردن واژن

عمل تنگ کردن واژن چه مدت زمانی طول خواهد کشید؟

به طور معمول این عمل در حدود یک ساعت به طول خواهد انجامید، اما باید به این نکته اشاره کرد که بسته به روش انتخابی این مدت زمانی متغیر خواهد بود.

آیا می توان تنگ کردن واژن را در زمان پریودی انجام داد؟

خیر، در این دوران نمی توان این عمل را انجام داده و باید این عل بعد از اتمام دوران پریودی انجام شود.

عمل تنگ کردن واژن را چه مدت پس از زایمان می توان انجام داد؟

به طور معمول توصیه می شود که تنگ کردن واژن را افراد پس از گذشت دو الی سه ماه پس از زایمان انجام داد، تا واژن در این زمان به حالت و شکل طبیعی خود برگردد.

آیا تنگ کردن واژن خطرناک است؟

خیر، این روش کاملا ایمن بوده و با بی حسی موضعی انجام خواهد شد که درد را کاهش داده و پس از پایان عمل نیز در صورت رعایت مراقبت ها و توصیه های جراح، از بروزعفونت و درد بعد از آن جلوگیری خواهد شد.

دکتر کیمیا قاسمی

دکتر کیمیا قاسمی

تحصیلات:
دکتر کیمیا قاسمی فارغ التحصیل رشته زنان دانشگاه علوم پزشکی اهواز هستند.

تجربه کاری تا کنون:
چهارسال در شهرستان شوش و همچنین به مدت چهارسال نیز در اهواز نیز فعالیت در زمینه پزشکی و زنان داشته اند.
دکتر قاسمی، تمامی خدمات درمانی، جراحی های زیبایی زنان و کلیه ی اعمال ترمیمی و زیبایی زنان به صورت سرپایی،لابیاپلاستی، تزریق ژل و چربی و… را انجام می دهند.

بیمارستان های طرف قرارداد :
کلیه بیمارستان های خصوصی
بیمارستان های فاطمه زهرا، اپادانا، میلاد
کلیه بیمه های تکمیلی: تامین اجتماعی ،خدمات درمانی ،بیمه روستایی، بیمه نیروهای مسلح

مقالات مرتبط
خارش بعد از لابیاپلاستی 

خارش بعد از لابیاپلاستی 

یکی از جراحی های زیبایی زنان که هم جنبه زیبایی داشته و هم جنبه درمانی و منجر به قرینه شدن لابیاها...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *