دکتر کیمیا قاسمی / زایمان / اختلالات ارگاسم در زنان و روش های درمانی آن

اختلالات ارگاسم در زنان و روش های درمانی آن

ارگاسم به تجربه اوج لذت جنسی زنان و مردان در روند رابطه جنسی گفته می شود. در ارگاسم هم زن و هم مرد احساسات قوی و شدیدی را تجربه می کنند که موجب می شود به اوج لذت جنسی بعد از تمامی تحریکات جنسی دست یابند. مدت زمان و تعداد دفعاتی که زنان و مردان در رابطه های جنسی خود تجربه می کنند هم در زن و مرد و هم در افراد مختلف با هم متفاوت است. اختلالات ارگاسم از جمله مشکلات جنسی است که بسیاری از زنان آن را تجربه می کنند. به دلیل اینکه عدم تجربه ارگاسم می تواند در میل جنسی تاثیر به سزایی داشته باشد، این دسته از زنان باید برای روند تشخیص علت اصلی و درمان آن سریعاً اقدام کنند. با ما همراه باشید تا در ادامه به اختلالات ارگاسم و روش های درمانی آن بپردازیم.

انواع اختلال ارگاسم در زنان

اختلال ارگاسم یا آنورگاسمی دائمی وهمیشگی

اختلال در ارضا نشدن اختلال به نوعی اشاره دارد که با وجود آن زن هرگز در طول رابطه های جنسی اس ارگاسم و اوج لذت جنسی را تجربه نکرده است.

اختلال ارگاسم اکتسابی

زنانی که در گذشته و در رابطه های جنسی پیشین خود ارگاسم را تجربه کرده اند ولی در زمان اکنون و حال نمی توانند رابطه جنسی موفق و تجربه ارگاسم داشته باشند در نوع اختلال اکتسابی دسته بندی می شوند.

اختلال ارگاسم موقعیتی

این مشکل به زنانی اطلاق می شود که صرفاً در موقعیت های خاص و پوزیشن های جنسی خاصی می توانند ارگاسم را تجربه کنند. برای مثال برخی از زنان رابطه اورال بهترین گزینه برای رساندن آنها به ارگاسم می باشد و رابطه دیگر نمی تواند چندان تاثیری در اوج لذت جنسی آنها داشته باشد.

اختلال ارگاسم تعمیم یافته

اختلال تعمیم یافته در زنانی مشاهده می شود که در هر موقعیت و با هر فردی نمی توانند ارگاسم را تجربه کنند.

انواع روش های درمانی اختلال ارگاسم

در ابتدا باید نوع اختلال در زنان بررسی شود سپس روش درمانی متناسب با آن انتخاب می گردد. برای تشخیص انواع اختلال به علائم و نشانه های آن توجه می کنند. در صورتی که علائم و نشانه های یک نوع اختلال به مدت شش ماه پایدار باشد نوع اختلال قابل تشخیص خواهد بود.

انواع روش های درمانی اختلال ارگاسم به شرح زیر است :

درمان انواع اختلالات پزشکی و عارضه های جسمانی

گاهاً برخی از بیماری های جسمانی باعث می شود که مانعی در مسیر ارگاسم ایجاد شود. در نتیجه افراد باید به درمان عارضه های جسمانی خود بپردازند سپس اختلال ارگاسم بهبود خواهد یافت.

درمان افسردگی های مزمن و درمان نشده است که افراد به آن ها دچار هستند.

درمان به روش هورمون تراپی

تاثیرات ناشی از هورمون درمانی همچنان بر ما پوشیده است و نمی توان در خصوص تاثیرات طولانی مدت آن اظهار نظر قطعی کرد.

استروژن درمانی

از روش هایی است که باعث می شود عملکرد جنسی و نیز میزان تحریک جنسی زنان بهبود پیدا کند. استروژن درمانی به دو شکل موضعی یعنی استفاده از کرم های واژینال و نیز استفاده از شیاف قابل انجام است.

در صورتی که منشا اختلالات ارگاسم مشکلات زناشویی بین زن و مرد باشد در این موارد باید از راهکار مشاوره برای درمان استفاده کرد. در این موارد توصیه می شود که زنان و مردان برای انجام مشاوره های زناشویی به بهترین متخصصین در این زمینه مراجعه کنند.

مشاورین در این موارد تلاش می کنند که با :

 • آموزش های مهارت های زناشویی
 • آموزش های مناسب در نحوه معاشقه و ارتباط
 • آموزش ها در زمینه انجام تمرین های پیش از برقراری رابطه جنسی

به زوجین بیاموزند که از ابتدا تا انتهای روند رابطه جنسی چگونه با همسران خود رفتار کنند تا با این اقدامات احتمال ارگاسم افزایش پیدا کند.

خاتمه

بسیاری از زنان و مردانی که با اختلال ارگاسم روبرو بوده اند و زندگی زناشویی و رابطه جنسی آنان رو به فروپاشی بوده است با مراجعه بهنگام به بهترین متخصصین در زمینه درمان ارگاسم توانستند که زندگی خود را نجات دهند. به همین دلیل توصیه می کنیم نسبت به علائم و نشانه های منفی ای که نمایان گر اختلالات ارگاسم در شما هستند حساس باشید و در صورت وجود این عارضه در خودتان در اسرع وقت به بهترین متخصصین مراجعه کنید، تا روند درمان برای شما انجام شود.

دکتر کیمیا قاسمی

دکتر کیمیا قاسمی

تحصیلات:
دکتر کیمیا قاسمی فارغ التحصیل رشته زنان دانشگاه علوم پزشکی اهواز هستند.

تجربه کاری تا کنون:
چهارسال در شهرستان شوش و همچنین به مدت چهارسال نیز در اهواز نیز فعالیت در زمینه پزشکی و زنان داشته اند.
دکتر قاسمی، تمامی خدمات درمانی، جراحی های زیبایی زنان و کلیه ی اعمال ترمیمی و زیبایی زنان به صورت سرپایی،لابیاپلاستی، تزریق ژل و چربی و… را انجام می دهند.

بیمارستان های طرف قرارداد :
کلیه بیمارستان های خصوصی
بیمارستان های فاطمه زهرا، اپادانا، میلاد
کلیه بیمه های تکمیلی: تامین اجتماعی ،خدمات درمانی ،بیمه روستایی، بیمه نیروهای مسلح

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. علی

  سلام خانم دکتر
  همسرم از سنین کودکی خودارضایی می‌کرده با اجسام سفت الان چندماهی هست که خودارضایی را ترک کردن ولی ایشون اصلا حس ندارن یعنی وقتی واژن ایشون را لمس میکنم میگن اصلا حسش نمیکنن رابطه دهانی هم باهاشون داشتم ولی اصلا ارضا نمیشن میگن هیچ حسی ندارن چندباری هم با لمس سعی کردم ارضا کنم ولی بی نتیجه بوده آیا راه درمانی داره؟
  ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  • دکتر کیمیا قاسمی

   سلام
   برای دریافت مشاوره تکنیکی جهت برقراری رابطه جنسی بهتر است به مطب مراجعه کنید.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *