دکتر کیمیا قاسمی / خدمات زیبایی واژن / جراحی لابیاپلاستی در سال 1401 با مزایای این روش آشنا شوید!
مدت زمان مطالعه ۱۴ دقیقه

جراحی لابیاپلاستی در سال 1401 با مزایای این روش آشنا شوید!

جراحی لابیاپلاستی، جراحی زیبایی ناحیه تناسلی است که با هدف تغییر شکل و یا کوچک کردن لابیا مینور (لب داخلی واژن) و لابیا ماژور (لب خارجی واژن)، پوست پوشش دهنده کلیتوریس و دهانه واژن انجام می‌شود.

آیا می دانستید بسیاری از خانم‌ها به دلیل شل شدن واژن و یا بزرگ بودن لابیا بعد از زایمان و یا اثرات بالا رفتن سن، با مشکلاتی از قبیل درد هنگام رابطه مواجه میشوند و یا از کاهش میل جنسی رنج می‌برند و این مساله می‌تواند برای شان آزار دهنده باشد.

امروزه، بسیاری از خانم‌ها به دنبال بهبود کیفیت رابطه جنسی خود هستند و از بازگو کردن مشکلات خود نزد دیگران خجالت می‌کشند. توصیه می‌شود این افراد با مراجعه به پزشک از مزایای روش‌های جراحی زیبایی زنان بهره مند شوند.

جراحی-لابیاپلاستی-در-سال-1401

جراحی لابیاپلاستی اندازه، فرم و رنگ لابیا را تغییر می‌دهد و به رفع مشکلات ناشی از زایمان، بالا رفتن سن و یا سایر اتفاقات کمک می‌کند. این روش جراحی هم‌چنین به رفع نقایص مادرزادی و یا ناهنجاری‌های موجود در رحم و یا لوله های فالوپ نیز کمک می‌کند.
هم چنین باید به این نکته اشاره کرد که لابیاپلاستی را برای دختران باکره نیز می توان انجام داد.

کاندیدای مناسب جراحی لابیاپلاستی

در کل، خانم‌هایی که خواهان جراحی لابیاپلاستی هستند، باید:

 • از لحاظ بدنی در شرایط خوبی باشند و عدم ابتلای آن‌ها به شرایط خاص پزشکی به اثبات رسیده باشد.
 • آشنایی کامل از روش جراحی، دوره نقاهت و نتایج آن داشته باشند.
 • انتظارات منطقی از نتیجه جراحی داشته باشند و از مقایسه خود با دیگران خودداری کنند.

برخی خانم‌ها از بدو تولد با لابیاهای بزرگی به دنیا می‌آیند، شرایطی که اصطلاحا با عنوان هایپرتروفی لابیا شناخته می‌شوند. اما گاهی ممکن است لابیا بعد از زایمان و یا اثرات طبیعی بالا رفتن سن، بزرگ شود. که در هر دو حالت، اعتماد به نفس خانم ها تحت تاثیر این موضوع قرار خواهد گرفت.

در برخی خانم ها، بزرگ بودن لابیا مینور می‌تواند منجر به بروز مشکلاتی از قبیل احساس درد هنگام رابطه جنسی و یا ناراحتی هنگام انجام کارها و فعالیت‌های روزانه و یا هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ و چسبان شود. جراحی لابیاپلاستی برای خانم‌هایی که به طور مکرر دچار عفونت و مشکلات بهداشتی ناحیه تناسلی می‌شوند، نیز استفاده می‌شود.

مزیت های جراحی لابیاپلاستی

از جمله مزایای جراحی لابیاپلاستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کوچک شدن لابیاها
 • احساس راحتی بیشتر هنگام ورزش و یا رابطه جنسی
 • رفع ناراحتی‌های ناحیه تناسلی
 • بالا رفتن سطح اعتماد به نفس
 • بهبود زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی
 • بهبود عملکرد جنسی
 • رفع چین و چروک‌های دستگاه تناسلی
مزیت-های-جراحی-لابیاپلاستی

هدف از جراحی لابیاپلاستی، کوچک کردن و بهبود زیبایی لابیا مینور که شامل کاهش اندازه لبه‌ها و یا تقارن بیشتر آن‌ها است، به خصوص زمانی که این ناحیه به طور غیر طبیعی بزرگ باشد. و هم‌چنین لابیاپلاستی برای رفع تیرگی لبه‌های واژن (لبه‌های خارجی لابیا) و برطرف کردن پارگی ناشی از زایمان طبیعی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.  

خانم‌هایی که از بزرگ بودن لابیاهای خود ناراضی هستند و یا هنگام ورزش یا رابطه جنسی احساس درد و ناراحتی می‌کنند، می‌توانند با مراجعه به بهترین متخصص زنان از مزایای روش‌های زیبایی ناحیه تناسلی بهره مند شوند.

قبل از جراحی لابیاپلاستی چه اقداماتی باید انجام شود؟

جراحی لابیاپلاستی به اقدام و مراقبت خاصی نیاز ندارد. با این حال، توصیه‌های لازم از سوی پزشک در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. پزشک قبل از جراحی و در طول جلسات مشاوره، آناتومی لابیا و ناحیه تناسلی را به خوبی معاینه می‌کند و بهترین تکنیک و تغییرات را در نظر خواهد گرفت.

از بیمار خواسته می‌شود قبل از عمل، ناحیه تناسلی را با آب و صابون به خوبی شسته باشد.

بیمار هم‌چنین باید هر گونه داروی مصرفی را به پزشک اطلاع دهد. برخی داروها مانند آسپیرین و یا داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی، احتمال خونریزی را افزایش می‌دهند و مصرف آن‌ها باید قبل از جراحی لابیاپلاستی قطع شود. از سیگار کشیدن و نوشیدن شراب نیز قبل از جراحی لابیاپلاستی خودداری کنند. هم‌چنین در صورت ابتلا به بیماری دیابت پزشک خود را در جریان قرار دهند.

 روند جراحی لابیاپلاستی

در واقع این گونه می‌توان گفت که لابیاپلاستی در اهواز جراحی ساده‌ای است و به ندرت پیش می‌آید بیمار احساس ناخوشایندی داشته باشد. این روش جراحی در حدود یک تا دو ساعت به طول می‌انجامد و می‌تواند تحت بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی انجام شود و در هر دو حالت، بیمار هیچ‌گونه دردی ر ا احساس نخواهد کرد.

در کل، روند جراحی لابیاپلاستی به این صورت است که بافت اضافی روی دو طرف لابیا مینور برداشته می‌شود. هدف از انجام این کار، برقراری تقارن و زیبایی طبیعی با کمترین میزان اسکار می‌باشد.

نحوه-انجام-جراحی-لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی به سه روش Wedge و Trim و لیزر انجام می‌شود. در روش Trim، برش عمودی کوچکی بر روی لابیا زده می‌شود تا هر گونه بافت و پوست اضافی برداشته شود. این روش زمانی توصیه می‌شود که بیرون زدگی لابیا زیاد نباشد.

در روش Wedge، برش V شکلی بر روی لبه های لابیا زده می‌شود، به همین خاطر، نتایج طبیعی را به همراه دارد. در این روش، امکان برداشت پوست اضافی روی کلیتوریس نیز وجود دارد.

در روش لیزر با استفاده از لیزر بافت لابیا برش داده شده و هم‌زمان با این کار انعقاد خون نیز انجام می‌شود. خونریزی در این روش کم‌تر از سایر روش‌ها است و نیازی به بخیه نیز نیست. به دلیل حساس بودن ناحیه تناسلی خانم‌ها استفاده از این روش برای برش نسبت به تیغ کم‌تر تهاجمی است.

این جراحی در حدود مدت زمانی 30 دقیقه به طول می‌انجامد.

دوره نقاهت جراحی لابیاپلاستی

این جراحی دوره نقاهت کوتاهی داشته و روند بهبودی آن نسبت به جراحی های دیگر سریع تر طی خواهد شد. پس از گذشت چند روز از این جراحی بانوان می توانند به سر کار و انجام کارهای روزمره خود پرداخته و هم چنین پس از گذشت 72 ساعت نیز قادر به رانندگی و بالا و پایین رفتن از پله ها می باشند. اما توصیه می شود که در دوران نقاهت به مدت 4 الی 6 هفته افراد باید از برقراری رابطه جنسی خودداری کنند. هم چنین مصرف ویتامین ها تا 3 ماه پس از جراحی توسط بهترین جراح زیبایی زنان توصیه می شود.


تنها نکته ای که در دوران نقاهت بسیار قابل اهمیت می باشد، رعایت نکات مراقبتی بعد از جراحی لابیاپلاستی و مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک در زمان مشخص می باشد که با رعایت این موارد می توان دوره نقاهت را به راحتی پشت سر گذاشت.
در نهایت می توان گفت که دوره نقاهت این جراحی در حدود 30 روز می باشد.

نکات مراقبتی بعد از جراحی لابیاپلاستی

ممکن است بعد از جراحی لابیاپلاستی، مقداری التهاب و تورم در لابیاها مشاهده شود، که البته موقتی بوده و بعد از گذشت مدتی برطرف خواهد شد. استفاده از کمپرس یخ و یا بالا نگه داشتن پاها از جمله مواردی هستند که به کاهش التهاب کمک می‌کنند.

 • در صورتی که میزان درد برای بیمار قابل تحمل نباشد، می تواند از داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک استفاده کند.
 • توصیه می‌شود بیمار یک هفته در منزل استراحت و از انجام کارهای سنگین مانند ورزش خودداری کند.
 • نکات مربوط به مراقبت از زخم در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. بخیه ها باید همواره شسته و بلافاصله خشک شوند، تا از بروز عفونت بعد از لابیاپلاستی نیز پیشگیری به عمل آید. آنتی بیوتیک‌های تجویز شده از سوی پزشک نیز باید به موقع مصرف شوند.
 • توجه داشته باشید استفاده از تامپون، دوش واژینال (شست و شوی مستقیم واژن) و پوشیدن لباس های تنگ به مدت چند هفته و تا زمان بهبودی کامل لابیاها ممنوع است.
 • به مدت چهار تا شش هفته باید از برقراری رابطه جنسی خودداری شود تا فشاری به بخیه ها وارد نشود.
 • معمولا در این روش، از بخیه های جاذب استفاده می‌شود و نیازی به مراجعه به مطب برای کشیدن بخیه ها نخواهد بود.

خطرات جراحی لابیاپلاستی

این عمل جراحی در صورتی که نزد بهترین جراح زیبایی زنان انجام شود عوارض غیر قابل جبرانی ندارد تنها با درد و تورم پس از عمل همراه است که درد ناشی از آن را با مصرف مسکن می‌توان برطرف کرد. تورم ناشی از آن نیز به خاطر بخیه زدن ناحیه لابیا است که به مروز زمان برطرف می‌شود.

قیمت عمل لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی هزینه مشخصی ندارد و برای هرکس با توجه به عواملی متفاوت است. در ادامه به بررسی این عوامل می‌پردازیم.

موقعیت مکانی جراحی: هزینه عمل لابیاپلاستی با توجه به اینکه در مطب یا بیمارستان انجام می‌شود متفاوت است.

شکل و فرم لابیاهای واژن: براساس اندازه لابیاها برای کوچک کردن تعداد برش‌ها و تکنیک نیز فرق کرده و روی هزینه نیز تاثیر می‌گذارد.

تکنیک مورد استفاده در جراحی لابیاپلاستی: تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی برای این جراحی وجود دارد که بر اساس ضخامت بافت لبه‌ی واژن و میزان نامتقارنی آن‌ها متفاوت خواهد بود. این جراحی هم با تیغ و هم با لیزر قابل انجام است و هر کدام از این‌ها هزینه‌های متفاوتی دارد.

ابزار جراحی: برای جراحی از ابزارهای مختلفی نظیر مواد بیهوشی و نخ بخیه و… استفاده می‌شود که با توجه به برند و مواد استفاده شده در آن‌ها هزینه‌ها متفاوت خواهد بود و بر هزینه کلی تاثیر می‌گذارد.

انجام همزمان چند عمل زیبایی واژن: عمل زیبایی واژن اضافه‌ دیگری نظیر سفید کردن واژن، تنگ کردن واژن و تزریق ژل به واژن هم‌زمان با این عمل قابل انجام است که هزینه آن‌ها نیز به هزینه عمل اضافه خواهد شد.

هزینه ویزیت: قبل و بعد از جراحی نیاز به معاینه توسط پزشک و بررسی شرایط فرد برای عمل و هم‌چنین بررسی بخیه‌ها نیز بعد از عمل است.

هزینه جراح: مهارت و تجربه جراح در زمینه عمل زیبایی واژن از یکی از مهم‌ترین فاکتورها است چرا که این عمل از حساسیت بالایی برخوردار است. و  بنابراین هزینه آن نیز تاثیرگذار است. پس کیفیت را فدای کمیت نکنید.

جراحی لابیاپلاستی چون جزو عمل‌های زیبایی به شمار می‌رود شامل بیمه تکمیلی نخواهد شد.

علت افزایش میل جنسی بعد از جراحی لابیاپلاستی چه می باشد؟

یکی از مزایای انجام این جراحی، افزایش میل جنسی می باشد حال سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که چرا بعد از انجام این جراحی میل جنسی آن ها زیاد خواهد شد؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که برخی از بانوان به دلیل بزرگی لابیاهای خود در هنگام برقراری رابطه جنسی دچار درد و ناراحتی می شوند که این جراحی به آن ها کمک خواهد کرد این درد و ناراحتی در هنگام برقراری رابطه جنسی کم شده و همین امر میل جنسی را افزایش خواهد داد.
هم چنین برخی از بانوان نیز به دلیل ناراضی بودن از ظاهر ناحیه تناسلی خود اعتماد به نفس آن ها کم شده و از برقراری رابطه جنسی خودداری می کنند، اما انجام جراحی لابیاپلاستی منجر به افزایش اعتماد به نفس در آن ها شده و در نهایت میل جنسی آن ها را برای برقراری رابطه جنسی افزایش خواهد داد.
یکی دیگر از نکات مهم در این مورد این می باشد که این جراحی تاثیر بسیار مطلوبی بر روی کیفیت رابطه جنسی افراد خواهد گذاشت و همین امر منجر به افزایش میل جنسی می شود. در واقع باید گفت که این عمل زیبایی رابطه مستقیمی با افزایش میل جنسی نداشته و تنها به جهت زیباتر شدن ناحیه تناسلی و برطرف شدن مشکلات سبب کشش جنسی و افزایش کیفیت رابطه خواهد شد.

سخن آخر


جراحی لابیاپلاستی یکی از جراحی‌های زیبایی زنان که درصد موفقیت بالایی را به همراه دارد و خانم هایی که از بزرگ بودن لابیاهای خود ناراضی هستند و با مشکلاتی حین رابطه جنسی مواجه شده‌اند، می‌توانند از مزایای این روش جراحی بهره‌مند شوند. و در صورتی که برای انجام آن به جراح زیبایی زنان با تجربه مراجعه نکنید، ممکن است به عمل لابیاپلاستی ترمیمی نیاز پیدا کنید.

سوالات متداول

دکتر کیمیا قاسمی

دکتر کیمیا قاسمی

تحصیلات:
دکتر کیمیا قاسمی فارغ التحصیل رشته زنان دانشگاه علوم پزشکی اهواز هستند.

تجربه کاری تا کنون:
چهارسال در شهرستان شوش و همچنین به مدت چهارسال نیز در اهواز نیز فعالیت در زمینه پزشکی و زنان داشته اند.
دکتر قاسمی، تمامی خدمات درمانی، جراحی های زیبایی زنان و کلیه ی اعمال ترمیمی و زیبایی زنان به صورت سرپایی،لابیاپلاستی، تزریق ژل و چربی و… را انجام می دهند.

بیمارستان های طرف قرارداد :
کلیه بیمارستان های خصوصی
بیمارستان های فاطمه زهرا و میلاد
کلیه بیمه های تکمیلی: تامین اجتماعی ،خدمات درمانی ،بیمه روستایی، بیمه نیروهای مسلح

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

10 دیدگاه ها
 1. افسانه

  سلام دکتر وقتتون بخیر
  چطوری میتونم ازتون وقت بگیرم؟

  پاسخ
  • دکتر کیمیا قاسمی

   سلام با شماره 09373702115 تماس بگیرید.

   پاسخ
 2. زهره

  سلام میخواستم بدونم لابیاپلاستی خطری که نداره؟

  پاسخ
  • دکتر کیمیا قاسمی

   سلام
   خیر اگر به صورت اصولی انجام بشه هیچ خطری نداره

   پاسخ
 3. مینا

  سلام وقتتون بخیر
  ممکنه بعد لابیاپلاستی اون ناحیه عفونت کنه؟

  پاسخ
  • دکتر کیمیا قاسمی

   سلام
   در صورتی که مراقبت های بعد از لابیاپلاستی رو به درستی رعایت کنید و آنتی بیوتیک های تجویز شده پزشک رو به موقع مصرف کنید خیر عفونت نمی کنه

   پاسخ
 4. الناز

  سلام وقتتون بخیر
  لابیاپلاستی قبل بارداری و زایمان انجام بدیم یا بعدش؟

  پاسخ
  • دکتر کیمیا قاسمی

   سلام
   در صورتی که باردار هستید باید بعد زایمان انجام بدید چرا که در طول بارداری نمیشه این جراحی رو انجام داد.

   پاسخ
 5. ‌...

  سلام خانم دکتر
  من ۱۶ سالمه
  و لابیا واقعا اذیتم میکنه
  سوزش و کشیده شدنش آزارم میده
  پوشیدن لباس زیر باعث چسبیدن اونا میشه
  نپوشیدن هم هنگام راه رفتن اذیتم میکنه
  رفتم دکتر و گفتن راهش عمل لابیا پلاستیک
  به خاطر ظاهر نمخوام فقط برای اینکه اذیتم میکنه میخوام عمل کنم
  میتونم عمل کنم یا باید تا ۱۸ صبر کنم؟
  چون واقعا اذیت میشم و فکر نکنم بتونم صبر کنم

  پاسخ
  • دکتر کیمیا قاسمی

   سلام
   می شه انجام داد به طور معمول دیگه تا 16 سالگی رشد ناحیه تناسلی کامل شده اما بهتر است که جهت معاینه به مطب مراجعه کنید و سپس تصمیم گرفته شود.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *