دکتر کیمیا قاسمی / خدمات زیبایی واژن / کلیتوریس چیست و عمل زیبایی آن چگونه انجام می شود؟
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

کلیتوریس چیست و عمل زیبایی آن چگونه انجام می شود؟

کلیتوریس نام یکی از اعضای اندام تناسلی زنان است که در به ارگاسم رسیدن زنان نقش موثری ایفا می کند، تقریبا همه انسان ها نیاز و غریزه ای جنسی دارند و زنان هم از طریق تحریک این عضو به نیاز جنسی شان پاسخ داده می شود. اما این عضو در برخی از خانم ها ممکن است با مشکل رو به رو شود که بافت یا پوست اضافه ی روی کلیتوریس را می پوشاند و میزان لذت جنسی خانم ها را کم می کند، همین امر موجب شده است این افراد به عمل زیبایی کلیتورس روی بیاورند تا از این عارضه خلاص شوند و دو مرتبه لذت را از رابطه جنسی دریافت کنند. این نوشتار به تعریف عمل زیبایی کلیتوریس یا همان هودوپلاستی و مطالب مرتبط با آن می پردازد، پیشنهاد می شود همه ی خانم ها بیشتر در مورد این عضو از بدن خود مطالعه کنند و اطلاعات کسب کنند.

عمل جراحی کلیتوریس

کلیتوریس در اندام خانم ها

ناحیه شرمگاهی یکی از اجزای بدن می باشد که از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که می توان به مجرای ادراری، لابیا ماژور، مقعد، واژن و … اشاره کرد. کلیتوریس یکی دیگر از قسمت های ناحیه  شرمگاهی می باشد که متشکل از هزاران رشته عصبی می باشد.

کلیتوریس به عنوان مهم ترین عضو زنانه و منبع لذت جنسی شناخته می شود زیرا بیش از هر عضو دیگری در آن اعصاب وجود دارد حدود 8000 عصب جنسی است که زنان را به ارگاسم یا همان اوج لذت جنسی می رساند. می توان این عضو را معادل آلت جنسی مردان دانست زیرا بر اساس بررسی های انجام شده از یک ساختار مشخص و برابر تشکیل شده اند.

بر خلاف باور عامیانه که بعضی ها فکر می کنند کلیتوریس بسیار کوچک و یا حتی به اندازه ی نخود است باید گفت اندازه این عضو از اندام تناسلی حدود 9 سانتی متر است که تا مجاوره دهانه واژن کشیده می شود.  اندازه کلیتوریس در تمام افراد یکسان نیست. کلیتوریس ممکن است به دلایل مختلف رشد کند و از حد معمول بزرگ تر شود، در چنین شرایطی می توان برای عمل زیبایی آن اقدام کرد.

طبق تحقیقاتی که به تازگی انجام شده محققان در یافته اند حدود 70 درصد از خانم ها بدون تحریک کلیتوریس به لذت جنسی دست نمی یابند. کلیتوریس به شکل یک بافت صورتی رنگ چروکیده ای است که در بالای آن کلاهکی وجود دارد و در حین برانگیختگی جنسی این کلاهک متورم شده و بدنه آن کمی غیر قابل مشاهده می شود.

یک حقیقتی که در مورد کلیتوریس وجود دارد و لازم است همه از آن با خبر شوند این است که این عضو مدام در حال رشد است و اندازه ی آن متناسب با سن خانم رشد می کند به عنوان مثال سایز کلیتوریس یک زن کامل 7 برابر بزرگ تر از یک دختر بچه است.

عمل جراحی کلیتورال چیست؟

همه اندام های تناسلی موجود در دستگاه تناسلی خانم ها از نظر اندازه و ظاهر عین هم نمی باشد، در نتیجه هر شخصی ممکن است از دستگاه تناسلی خود راضی نباشد، در نتیجه برای زیبایی آن می تواند اقدام کند. روش های مختلفی مانند لابیاپلاستی و تزریق چربی به واژن  برای زیبایی و جوانسازی واژن وجود دارد که در مطالب قبلی  به صورت کامل به آن اشاره شده است. 

هودوپلاستی یکی دیگر از این روش های زیبایی است  که به کمک آن دستگاه تناسلی خانم ها و همچنین کلیتوریس آن تحت عمل جراحی به شکل و فرم دلخواه تبدیل می شود. این عمل زیبایی  با بی حسی موضعی یا بیهوشی  عمومی  انجام می شود. مدت زمان انجام این کار به کاری که قرار است انجام شود بستگی دارد. این روش به جوانسازی واژن معروف می باشد.

در دستگاه تناسلی خانم ها ناحیه ای به نام کلیتوریس وجود دارد که توسط هود کلیتورال احاطه شده است در روش نامبرده هود کلیتورال و کلیتوریس کوچک می شوند. کلیتورال هود ریداکشن یا هودوپلاستی ، عملی است که می توان همراه با لابیاپلاستی برای برداشتن پوست های اضافی از روی کلاهک انجام داد.

همه اندام های تناسلی موجود در دستگاه تناسلی خانم ها از نظر اندازه و ظاهر عین هم نمی باشد، در نتیجه هر شخصی ممکن است از دستگاه تناسلی خود راضی نباشد، در نتیجه برای زیبایی آن می تواند اقدام کند. روش های مختلفی مانند لابیاپلاستی و تزریق چربی به واژن  برای زیبایی و جوانسازی واژن وجود دارد که در مطالب قبلی  به صورت کامل به آن اشاره شده است. 

دلایل استفاده از هودوپلاستی و یا عمل زیبایی کلیتوریس

هودوپلاستی و یا عمل زیبایی کلیتوریس بنا به دلایل مختلف و متنوع انجام می شود که می توان به اندازه غیر طبیعی آن، بهبود کیفیت رابطه جنسی و… اشاره کرد. به عبارت دیگر:

 1. یکی از دلایل استفاده از عمل زیبایی هودوپلاستی و یا عمل زیبایی کلیتوریس نارضایتی از اندازه کلیتوریس و یا هود کلیتورال می باشد.
 2. از دیگر دلایل انجام این روش می توان به زیبایی ناحیه تناسلی و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس اشاره کرد.
 3. بهبود روابط جنسی از دیگر دلایل انجام عمل هودوپلاستی و یا عمل زیبایی کلیتوریس می باشد.
 4. لازم به ذکر می باشد که هود کلیتورال باعث پوشاندن کلیتوریس می شود. همان طور که گفته شد کلیتوریس یکی از حساس ترین نقاط بدن خانم ها می باشد که متشکل از هزاران رشته عصبی است، در نتیجه هود کلیتورال از کلیتوریس در برابر فشار ها و تماس هایی که به صورت ناخودآگاه به آن وارد می شود محافظت می کند. در نتیجه در بسیاری از موارد از هودوپلاستی و یا عمل زیبایی کلیتوریس جهت سهولت در استفاده از لباس های تنگ و جذب استفاده می شود.
 5. از دیگر دلایل استفاده از این روش زیبایی می توان به ارگاسم رسیدن اشاره کرد. به عبارت دیگر این روش زیبایی باعث می شود تا فرد زودتر به ارگاسم برسد و لذت بیشتری را تجربه کند.
 6. لازم به ذکر می باشد که این روش زیبایی کمک می کند تا فرد در یک رابطه چندین نوبت به ارگاسم برسد.
هودوپلاستی و یا عمل زیبایی کلیتوریس بنا به دلایل مختلف و متنوع انجام می شود که می توان به اندازه غیر طبیعی آن، بهبود کیفیت رابطه جنسی و... اشاره کرد. به عبارت دیگر:

جراحی هودوپلاستی چگونه انجام می شود؟

این عمل زیبایی نسبتاٌ کم تهاجم و ساده است و بیمار تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی قرار می گیرد تا در حین عمل متوجه درد نشود، در طی انجام این عمل جراح مقدار کمی از بافت یا پوست اضافه کلاهک کلیتوریس را بر می دارد ولی به بدنه و پایانه های عصبی کلیتوریس برخوردی نمی کند تا اعصاب جنسی آسیب ببینند.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای انجام عمل زیبایی کلیتوریس (هودوپلاستی) هستند؟

برای انجام این روش هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد، اما افرادی می باشند که برای انجام این روش گزینه مناسب تری هستند که می توان به افراد زیر اشاره کرد :

 • در ابتدا اولویت انجام این عمل با کسانی است که از سلامت جسمی و روحی به طور کامل برخوردار باشند و سلامت آن ها توسط متخصص زنان تایید شده باشند.
 • معمولا کسانی برای جراحی زیبایی کلیتوریس اقدام میکنند که  رضایت کافی از ظاهر این عضو ندارند.
 • یکی از افرادی که می توانند برای انجام هودوپلاستی و یا عمل زیبایی کلیتوریس اقدام کنند، افرادی می باشند که نسبت به پوشیدن شلوار های تنگ و یا لباس زیر تنگ حساس هستند. به عبارت دیگر با پوشیدن لباس های تنگ احساس ناراحتی دارند.
 • همچنین دسته دیگری از افراد وجود دارند که هنگام برقراری رابطه جنسی، لذت کافی را نمی برند و یا به عبارت دیگر با کاهش لذت جنسی هنگام رابطه جنسی روبرو می شوند. چنین افرادی می توانند برای انجام این روش اقدام کنند.
 • بانوانی که در رسیدن به ارگاسم با مشکل مواجه هستند، می توانند از این روش جهت برطرف شدن مشکل رسیدن به ارگاسم استفاده کنند.
 • یکی دیگر از رکن های مهم در انجام این روش، خانم هایی می باشند که به سن یائسگی رسیده اند. در حقیقت خانم هایی که به سن یائسگی رسیده اند می توانند برای انجام این روش اقدام کنند.
 • دسته دیگری از بانوان هستند که تجربه چندین زایمان به صورت طبیعی داشته اند. زایمان های طبیعی باعث تغییر حالت اندام های دستگاه تناسلی می شود، در نتیجه آن ها می توانند برای انجام روش زیبایی هودوپلاستی اقدام کنند.
 • لازم به ذکر می باشد که کاهش شدید وزن نیز باعث تغییر حالت در ناحیه تناسلی خانم ها می شود، در نتیجه ممکن است خانم ها از این تغییر حالت ناراضی باشند که می توانند برای انجام روش زیبایی هود وپلاستی اقدام کنند.

آیا عمل کلیتورال هود ریداکشن دردناک است؟

به دلیل استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی هیچ گونه دردی در حین عمل متوجه خانم ها نمی شود و ممکن است کمی بعد از عمل دردی را احساس کنند که آن هم می توان با تجویز چند دارو تسکین بخشید.

بهبودی بعد از عمل کلیتورال

عمل جراحی کلیتورال ریداکشن  بدون هیچ گونه اقامتی در بیمارستان انجام می شود و می توانید در روز انجام عمل به منزل بروید تا در آن جا از خودتان مراقبت کنید تا بهبودی کامل جای زخم و یا بخیه ها حاصل شود. در طی این مدت باید استراحت کنید و از هر گونه فعالیت جسمانی پرهیز کنید، برای پیشگیری از بروز عفونت آنتی بیوتیک مصرف کنید، مراقبت های که برای این عمل توصیه می شود همان دستور العمل مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی است.

 • بعد از انجام هودوپلاستی به مدت 1 الی 2 هفته از رفتن به استخر خودداری کنید.
 • در این مدت از پوشیدن شلوار و لباس زیر جذب و تنگ به شدت خودداری کنید.
 • با توجه به دستور پزشک از مصرف آنتی بیوتیک غافل نشوید.
 • بعد از مدت کوتاهی می توانید به امور روز ره خود بر گردید.

هزینه عمل جراحی زیبایی کلیتورس چقدر است؟

هزینه این عمل با عوامل زیر مرتبط است.

 • همزمانی با جراحی لابیاپلاستی هزینه ها کمی بیشتر می کند.
 • هزینه دستمزد جراح
 • نوع بیمارستان محل عمل (دولتی یا خصوصی)
 • هزینه ویزیت برای مراجعه به پزشک
 • تعداد جلسات مراجعه به پزشک برای چکاپ و بررسی های قبل و بعد از عمل

جمع بندی مبحث کلیتوریس

واقعیت غیر قابل انکار این است که برای دست یابی به بهترین نتیجه ممکن باید در انتخاب جراح دقت کنید. اگر ساکن اهواز هستید میتوانید به دنبال بهترین متخصص زنان در اهواز بگردید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. در آخر این که توصیه های پزشک را در مورد اقدامات قبل و بعد از عمل جدی بگیرید زیرا همین مراقبت ها نتیجه ی عمل را تحت تاثیر خود قرار می دهند.

دکتر کیمیا قاسمی

دکتر کیمیا قاسمی

تحصیلات:
دکتر کیمیا قاسمی فارغ التحصیل رشته زنان دانشگاه علوم پزشکی اهواز هستند.

تجربه کاری تا کنون:
چهارسال در شهرستان شوش و همچنین به مدت چهارسال نیز در اهواز نیز فعالیت در زمینه پزشکی و زنان داشته اند.
دکتر قاسمی، تمامی خدمات درمانی، جراحی های زیبایی زنان و کلیه ی اعمال ترمیمی و زیبایی زنان به صورت سرپایی،لابیاپلاستی، تزریق ژل و چربی و… را انجام می دهند.

بیمارستان های طرف قرارداد :
کلیه بیمارستان های خصوصی
بیمارستان های فاطمه زهرا و میلاد
کلیه بیمه های تکمیلی: تامین اجتماعی ،خدمات درمانی ،بیمه روستایی، بیمه نیروهای مسلح

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *