دکتر کیمیا قاسمی / خدمات زیبایی واژن / جراحی زیبایی کلیتوریس (هودکتومی) چیست؟

جراحی زیبایی کلیتوریس (هودکتومی) چیست؟

درباره جراحی زیبایی کلیتوریس یا هودکتومی چه میدانید؟ آیا عمل کلیتوروپلاستی عوارضی دارد؟ در واقع جراحی زیبایی هود ریداکشن یا عمل جراحی کلیتورال یکی از انواع روش‌های درمانی و زیبایی ناحیه واژینال بانوان است، که این روزها در ردیف رایج‌ ترین و پرطرفدار‌ترین اعمال زیبایی قرار گرفته است.

کلیتوروپلاستی در واقع همانگونه که از نام آن مشخص است به ترمیم و رفع مشکلاتی که در نواحی کلیتوریس زنان ایجاد شده می‌پردازد. کلیتوریس بخشی از واژن زنان است، که در قسمت فوقانی لابیاها قرار دارد و نقش مهمی را در لذت جنسی و نیز ارگاسم جنسی زنان ایفا می‌کند. برای دریافت اطلاعات درباره هودوپلاستی ادامه مطلب را با سایت دکتر کیمیا قاسمی همراه باشید.

کلیتوروپلاستی

با کلیتوریس آشنا شوید!

کلیتوریس یکی از اعضای حساس اندام تناسلی بانوان و نقطه اصلی ارگاسم در بانوان به شمار می‌رود، که در برخی از موارد در برخی از افراد بزرگ شده و افراد با لمس و تماس هر چیزی با آن دچار درد خواهد شد. در صورت بزرگ بودن ناحیه کلیتوریس افراد دارای علائمی مانند حساسیت، خارش و در خواهند شد و هم‌چنین از نظر زیبایی نیز به مشکل خواهند خورد. همین امر موجب کاهش میل جنسی در خانم‌ها شده و هم‌چنین به دلیل داشتن ظاهری مردانه اعتماد به نفس خانم‌ها را در برقراری رابطه جنسی کاهش خواهد داد. اما امروزه دیگر جای نگرانی نیست، چرا که با انجام عمل زیبایی کلیتوریس یا هودکتومی می‌توان این مشکل را حل کرد.

علت ضروری بودن عمل جراحی زیبایی کلیتوریس یا هودکتومی

در برخی از دختران و زنان کلیتوریس بزرگ بوده و از دلایلی که باعث بزرگی کلیتوریس می‌شود، و انجام عمل جراحی کلیتورال را برای افراد واجب می‌کند، می‌توان به ژنتیک، عوامل اکتسابی، هورمونی و غیرهورمونی، مصرف داروهای چربی‌سوز و لاغرکننده، بیماری تخمدان پلی کیستیک، ترشح هورمون‌های مردانه، سرطان تخمدان و ناهنجاری‌های موجود در هورمون‌های زنانه اشاره کرد.

علت-ضروری-بودن-عمل-کلیتوروپلاستی

نیاز به عمل زیبایی کلیتوریس یا هودکتومی علاوه بر بزرگی کلیتوریس برای اصلاح موارد دیگری مانند:

 • اصلاح اندام تناسلی مبهم که در آن به طور معمول اندام تناسلی خارجی نوزاد شبیه به مرد یا زن به ظاهر نمیرسد و این اتفاق در بدو تولد مشخص خواهد شد. باید به این نکته اشاره کرد که این اتفاق خیلی نادر است.
 • اصلاح اندام تناسلی غیرطبیعی دختران که به طور معمول به دلیل بیماری آدرنال در دختران به طور مادرزادی ایجاد خواهد شد، که نیاز شدیدی به انجام جراحی کلیتورال دارند.
 • اصلاح اندام تناسلی خارجی زنانی که  دارای تخمدان هستند اما ظاهر اندام تناسلی شبیه اندام تناسلی مردان است، این عارضه به طور معمول به دلیل بیماری فرمافرودیتیسم ایجاد خواهد شد.

سه نکته اصلی در خصوص جراحی زیبایی کلیتوریس

 • این عمل در حقیقت با هدف کوچک کردن اندازه کلیتوریس در زنان انجام می‌شود.
 • این روش با لیزر انجام شده و تاثیرات زیادی را در بهبودی وضعیت واژن خانم‌ها دارد.
 • یکی از نکات اساسی که در این زمینه وجود دارد این است که، خوشبختانه این روش درمانی توانسته تا حد زیادی در رفع و حل مشکلات زنانه تاثیر گذار باشد و طیف وسیعی از مشکلات واژینال را برطرف سازد.

تاثیر عمل زیبایی کلیتوریس در برقراری روابط جنسی

انجام این جراحی باعث حذف چین و چروک‌های این ناحیه و کوچک شدن آن و هم‌چنین بهبود ظاهر کلیتوریس خواهد شد. همین امر موجب تقویت میل جنسی در زنان شده و به همین دلیل در بهبود رابطه جنسی زوجین بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای انجام عمل زیبایی کلیتوریس (هودوپلاستی) هستند؟

برای انجام این روش هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد، اما افرادی می باشند که برای انجام این روش گزینه مناسب تری هستند که می توان به افراد زیر اشاره کرد :

 • در ابتدا اولویت انجام این عمل با کسانی است که از سلامت جسمی و روحی به طور کامل برخوردار باشند و سلامت آن ها توسط متخصص زنان تایید شده باشند.
 • معمولا کسانی برای جراحی زیبایی کلیتوریس اقدام میکنند که  رضایت کافی از ظاهر این عضو ندارند.
 • یکی از افرادی که می توانند برای انجام هودوپلاستی و یا عمل زیبایی کلیتوریس اقدام کنند، افرادی می باشند که نسبت به پوشیدن شلوار های تنگ و یا لباس زیر تنگ حساس هستند. به عبارت دیگر با پوشیدن لباس های تنگ احساس ناراحتی دارند.
 • همچنین دسته دیگری از افراد وجود دارند که هنگام برقراری رابطه جنسی، لذت کافی را نمی برند و یا به عبارت دیگر با کاهش لذت جنسی هنگام رابطه جنسی روبرو می شوند. چنین افرادی می توانند برای انجام این روش اقدام کنند.
 • بانوانی که در رسیدن به ارگاسم با مشکل مواجه هستند، می توانند از این روش جهت برطرف شدن مشکل رسیدن به ارگاسم استفاده کنند.
 • یکی دیگر از رکن های مهم در انجام این روش، خانم هایی می باشند که به سن یائسگی رسیده اند. در حقیقت خانم هایی که به سن یائسگی رسیده اند می توانند برای انجام این روش اقدام کنند.
 • دسته دیگری از بانوان هستند که تجربه چندین زایمان به صورت طبیعی داشته اند. زایمان های طبیعی باعث تغییر حالت اندام های دستگاه تناسلی می شود، در نتیجه آن ها می توانند برای انجام روش زیبایی هودوپلاستی اقدام کنند.
 • لازم به ذکر می باشد که کاهش شدید وزن نیز باعث تغییر حالت در ناحیه تناسلی خانم ها می شود، در نتیجه ممکن است خانم ها از این تغییر حالت ناراضی باشند که می توانند برای انجام روش زیبایی هود وپلاستی اقدام کنند.

نحوه انجام عمل جراحی زیبایی کلیتوریس

یکی از انواع جراحی کلیتوروپلاستی برداشتن قسمت‌های اضافی کلیتوریس است، که  این جراحی توسط بهترین جراح با کوتاه‌تر کردن قسمت خارجی کلاهک کلیتوریس انجام خواهد شد. یکی دیگر از انواع جراحی‌های کلیتوروپلاستی کوچک کردن کلیتوریس بوده که این عمل ظاهر طبیعی‌تری به اندام تناسلی خواهد داد و همینطور شانس بیشتری برای حفظ حس و کلیتوریس در این عمل وجود دارد، اما باید به این نکته توجه داشت که، این جراحی بسیار سخت بوده و ریسک بالایی نیز دارد، بنابراین با کوچک‌ترین اشتباه بیمار دچار اختلالات حسی و و مشکلات گردش خون در کلیتوریس خواهد شد. بنابراین باید این جراحی توسط بهترین جراح زیبایی زنان انجام شود.

مزایای جراحی زیبایی کلیتوریس یا هودپلاستی

بخش دوم صحبت‌های ما در این موضوع معطوف شد، به این مطلب که اساسا جراحی زیبایی کلیتوریس چه مزایا و نتایج مثبتی را برای زنان به همراه دارد و زنان نسبت به این روش درمانی چه امیدها و انتظاراتی را می‌توانند داشته باشند. واقعیت این است که این روش ویژگی‌هایی دارد که می‌شود آن را بر دیگر راه‌های درمانی و زیبایی رجحان داد. از جمله این ویژگی‌ها :

 1. نسبت به سایر روش‌های زیبایی همچون لابیاپلاستی روندی سریع در بهبودی و بازگشت حال بیمار به وضعیت قبل از عمل دارد.
 2. عارضه‌هایی نظیر اسکار، عفونت و یا غیره را در پی ندارد. این مزیت می‌تواند تا حد زیادی خیال زنان را در خصوص این روش راحت کند.
 3. در ناحیه واژن و کلیتوریس مثل دیگر مناطق بدنی افراد اعصابی وجود دارد، که نباید آسیب ببینند. روش جراحی زیبایی کلیتوریس یا هود ریداکشن در این زمینه بسیار مطمئن است و تا حد زیادی اعصاب این منطقه در این روش درمانی ایمن هستند و خطری آنها را تهدید نمی کند.
 4. این روش درمانی رضایت مندی و نتیجه بخشی زیادی را برای زنان به وجود آورده است و همین موضوع سبب می‌شود که زنان زیادی به این روش درمانی اقبال نشان دهند.
 5. یکی از مهم‌ترین تاثیراتی که دارد، این است که زنانی که تحت جراحی زیبایی کلیتوریس قرار گرفته‌اند گزارش‌هایی ارائه کردند؛ مبنی براینکه برانگیختگی جنسی و لذت جنسی بالایی را در هنگام رابطه جنسی دارند، و این موضوع برایشان بسیار مفید و سودمند بوده است. زیرا که در رابطه جنسی به طور کلی توانستند شریک جنسی خوبی برای همسر خود باشند.

جراحی زیبایی کلیتوریس

معایب جراحی زیبایی کلیتوریس یا هودوپلاستی

در خصوص معایب و یا عوارض احتمالی جراحی زیبایی کلیتوریس چه می‌دانید؟ تا احیانا اگر نگرانی‌ای از سوی بیماران و یا مراجعین وجود داشت از بین برود.

واقعیت این است که علیرغم اینکه آمار زیادی از زنان تحت عمل زیبایی کلیتوریسقرار گرفتند، گزارش‌هایی با خطرات و عارضه‌های منفی را ارائه نکردند؛ و این امر نشانگر این مطلب است که این روش تا حد زیادی می‌تواند مطمئن، ایمن، کم خطر و ثمر بخش باشد.

دكتركیمیا قاسمى، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایى در اهواز هستند، جهت ارتباط با دکتر قاسمی با شماره های : ٠٩٣٧٣٧٠٢١١٥-٣٤٤٦٢٧٦١ تماس بگیرید و یا اینستاگرام ایشان را دنبال کنید .

آیا عمل کلیتورال هود ریداکشن دردناک است؟

به دلیل استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی هیچ گونه دردی در حین عمل متوجه خانم ها نمی شود و ممکن است کمی بعد از عمل دردی را احساس کنند که آن هم می توان با تجویز چند دارو تسکین بخشید.

بهبودی بعد از عمل کلیتورال

عمل جراحی کلیتورال ریداکشن  بدون هیچ گونه اقامتی در بیمارستان انجام می شود و می توانید در روز انجام عمل به منزل بروید تا در آن جا از خودتان مراقبت کنید تا بهبودی کامل جای زخم و یا بخیه ها حاصل شود. در طی این مدت باید استراحت کنید و از هر گونه فعالیت جسمانی پرهیز کنید، برای پیشگیری از بروز عفونت آنتی بیوتیک مصرف کنید، مراقبت های که برای این عمل توصیه می شود همان دستور العمل مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی است.

 • بعد از انجام هودوپلاستی به مدت 1 الی 2 هفته از رفتن به استخر خودداری کنید.
 • در این مدت از پوشیدن شلوار و لباس زیر جذب و تنگ به شدت خودداری کنید.
 • با توجه به دستور پزشک از مصرف آنتی بیوتیک غافل نشوید.
 • بعد از مدت کوتاهی می توانید به امور روز ره خود بر گردید.

هزینه عمل جراحی زیبایی کلیتورس چقدر است؟

هزینه این عمل با عوامل زیر مرتبط است.

 • همزمانی با جراحی لابیاپلاستی هزینه ها کمی بیشتر می کند.
 • هزینه دستمزد جراح
 • نوع بیمارستان محل عمل (دولتی یا خصوصی)
 • هزینه ویزیت برای مراجعه به پزشک
 • تعداد جلسات مراجعه به پزشک برای چکاپ و بررسی های قبل و بعد از عمل

نتیجه گیری

یکی از نکاتی که همه عزیزان باید توجه داشته باشند؛ این است که علیرغم اینکه در طول این سالها تعداد بالایی از عمل هودکتومی از سوی پزشکان مختلف و نیز برای زنان مختلف انجام شده است، و این روش درمانی آثار مثبت خود را نمایان ساخته ، اما باید این نکته را از نظر دور نگاه نداریم که پزشک و تخصص و مهارت وی در جریان عمل تا حد زیادی می‌تواند نتیجه درمان را تضمین کند و از نگرانی ما بکاهد. بنابراین هودکتومی یا عمل زیبایی کلیتوریس روش درمانی درستی است، اما اگر پزشکی کم تجربه و ناپخته دست به چنین اقدامی بزند منجر به بروز مشکلاتی می‌شود که گاها جبران آن غیر ممکن خواهد بود. پس نهایت توجه و دقت خود را معطوف به این موضوع کنید که روند درمانی را به دست اهل آن بسپارید.

جراحی زیبایی کلیتوریس برای کوچک‌ کردن کلیتوریس و رفع مشکلات آن ناحیه انجام می‌شود، روش‌های مختلفی دارد که بهترین متخصص زنان در اهواز با توجه به مشکل شما بهترین روش را برای جراحی هود ریداکشن یا هودکتومی انتخاب خواهد کرد. و دیگر اینکه امیدوارم این مطالب توانسته باشد مورد عنایت خوانندگان عزیز قرار گرفته و روشنگری های لازم را ایجاد کرده باشد.

 

سوالات متداول درباره عمل زیبایی کلیتوریس

دکتر کیمیا قاسمی

دکتر کیمیا قاسمی

تحصیلات:
دکتر کیمیا قاسمی فارغ التحصیل رشته زنان دانشگاه علوم پزشکی اهواز هستند.

تجربه کاری تا کنون:
چهارسال در شهرستان شوش و همچنین به مدت چهارسال نیز در اهواز نیز فعالیت در زمینه پزشکی و زنان داشته اند.
دکتر قاسمی، تمامی خدمات درمانی، جراحی های زیبایی زنان و کلیه ی اعمال ترمیمی و زیبایی زنان به صورت سرپایی،لابیاپلاستی، تزریق ژل و چربی و… را انجام می دهند.

بیمارستان های طرف قرارداد :
کلیه بیمارستان های خصوصی
بیمارستان های فاطمه زهرا، اپادانا، میلاد
کلیه بیمه های تکمیلی: تامین اجتماعی ،خدمات درمانی ،بیمه روستایی، بیمه نیروهای مسلح

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *