دکتر کیمیا قاسمی / خدمات زیبایی واژن / عمل کلیتوروپلاستی چیست؟

عمل کلیتوروپلاستی چیست؟

در این نوشتار برآنیم پرداختی دقیق و جزئی در زمینه کلیتوروپلاستی، که یکی از راه‌های درمانی و زیبایی ناحیه واژن است، داشته باشیم. درباره کلیتوروپلاستی چه میدانید؟ آیا عمل کلیتوروپلاستی عوارضی دارد؟ برای دریافت اطلاعات درباره کلیتوروپلاستی ادامه مطلب را با سایت دکتر کیمیا قاسمی همراه باشید.

درواقع کلیتوروپلاستی یکی از انواع روش‌های درمانی و زیبایی ناحیه واژینال بانوان است، که این روزها در ردیف رایج‌ترین و پرطرفدار‌ترین اعمال زیبایی قرار گرفته است. کلیتوروپلاستی درواقع همانگونه که از نام آن بر می‌آید به ترمیم و رفع مشکلاتی که در نواحی کلیتوریس زنان ایجاد شده می‌پردازد. کلیتوریس بخشی از واژن زنان است، که در قسمت فوقانی لابیاها قرار دارد و نقش مهمی را در لذت جنسی و نیز ارگاسم جنسی زنان ایفا می‌کند.

کلیتوروپلاستی

کلیتوریس چیست؟

کلیتوریس یکی از اعضای حساس اندام تناسلی بانوان و نقطه اصلی ارگاسم در بانوان به شمار می‌رود، که در برخی از موارد در برخی از افراد بزرگ شده و افراد با لمس و تماس هر چیزی با آن دچار درد خواهد شد. در صورت بزرگ بودن ناحیه کلیتوریس افراد دارای علائمی مانند حساسیت، خارش و در خواهند شد و هم‌چنین از نظر زیبایی نیز به مشکل خواهند خورد. همین امر موجب کاهش میل جنسی در خانم‌ها شده و هم‌چنین به دلیل داشتن ظاهری مردانه اعتماد به نفس خانم‌ها را در برقراری رابطه جنسی کاهش خواهد داد. اما امروزه دیگر جای نگرانی نیست، چرا که با انجام عمل کلیتوروپلاستی می‌توان این مشکل را حل کرد.

علت ضروری بودن عمل کلیتوروپلاستی

در برخی از دختران و زنان کلیتوریس بزرگ بوده و از دلایلی که باعث بزرگی کلیتوریس می‌شود، و انجام عمل کلیتوروپلاستی را برای افراد واجب می‌کند، می‌توان به ژنتیک، عوامل اکتسابی، هورمونی و غیرهورمونی، مصرف داروهای چربی‌سوز و لاغرکننده، بیماری تخمدان پلی کیستیک، ترشح هورمون‌های مردانه، سرطان تخمدان و ناهنجاری‌های موجود در هورمون‌های زنانه اشاره کرد.

علت-ضروری-بودن-عمل-کلیتوروپلاستی

نیاز به عمل کلیتوروپلاستی علاوه بر بزرگی کلیتوریس برای اصلاح موارد دیگری مانند:

 اصلاح اندام تناسلی مبهم که در آن به طور معمول اندام تناسلی خارجی نوزاد شبیه به مرد یا زن به ظاهر نمیرسد و این اتفاق در بدو تولد مشخص خواهد شد. باید به این نکته اشاره کرد که این اتفاق خیلی نادر است.

اصلاح اندام تناسلی غیرطبیعی دختران که به طور معمول به دلیل بیماری آدرنال در دختران به طور مادرزادی ایجاد خواهد شد، که نیاز شدیدی به انجام عمل کلیتوروپلاستی دارند.

اصلاح اندام تناسلی خارجی زنانی که  دارای تخمدان هستند اما ظاهر اندام تناسلی شبیه اندام تناسلی مردان است، این عارضه به طور معمول به دلیل بیماری فرمافرودیتیسم ایجاد خواهد شد.

سه نکته اصلی در خصوص کلیتوروپلاستی

  • این عمل در حقیقت با هدف کوچک کردن اندازه کلیتوریس در زنان انجام می‌شود.
  • این روش با لیزر انجام شده و تاثیرات زیادی را در بهبودی وضعیت واژن خانم‌ها دارد.
  • یکی از نکات اساسی که در این زمینه وجود دارد این است که، خوشبختانه این روش درمانی توانسته تا حد زیادی در رفع و حل مشکلات زنانه تاثیر گذار باشد و طیف وسیعی از مشکلات واژینال را برطرف سازد.

تاثیر عمل کلیتوروپلاستی در برقراری روابط جنسی

انجام این جراحی باعث حذف چین و چروک‌های این ناحیه و کوچک شدن آن و هم‌چنین بهبود ظاهر کلیتوریس خواهد شد. همین امر موجب تقویت میل جنسی در زنان شده و به همین دلیل در بهبود رابطه جنسی زوجین بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

نحوه انجام عمل کلیتوروپلاستی

یکی از انواع جراحی کلیتوروپلاستی برداشتن قسمت‌های اضافی کلیتوریس است، که  این جراحی توسط بهترین جراح با کوتاه‌تر کردن قسمت خارجی کلاهک کلیتوریس انجام خواهد شد.

یکی دیگر از انواع جراحی‌های کلیتوروپلاستی کوچک کردن کلیتوریس بوده که این عمل ظاهر طبیعی‌تری به اندام تناسلی خواهد داد و همینطور شانس بیشتری برای حفظ حس و کلیتوریس در این عمل وجود دارد، اما باید به این نکته توجه داشت که، این جراحی بسیار سخت بوده و ریسک بالایی نیز دارد، بنابراین با کوچک‌ترین اشتباه بیمار دچار اختلالات حسی و و مشکلات گردش خون در کلیتوریس خواهد شد. بنابراین باید این جراحی توسط بهترین جراح زیبایی زنان انجام شود.

مزایای کلیتوروپلاستی

بخش دوم صحبت‌های ما در این موضوع معطوف شد، به این مطلب که اساسا کلیتوروپلاستی چه مزایا و نتایج مثبتی را برای زنان به همراه دارد و زنان نسبت به این روش درمانی چه امیدها و انتظاراتی را می‌توانند داشته باشند.

واقعیت این است که این روش ویژگی‌هایی دارد که می‌شود آن را بر دیگر راه‌های درمانی و زیبایی رجحان داد. از جمله این ویژگی‌ها :

  1. نسبت به سایر روش‌های زیبایی همچون لابیاپلاستی روندی سریع در بهبودی و بازگشت حال بیمار به وضعیت قبل از عمل دارد.
  2. عارضه‌هایی نظیر اسکار، عفونت و یا غیره را در پی ندارد. این مزیت می‌تواند تا حد زیادی خیال زنان را در خصوص این روش راحت کند.
  3. در ناحیه واژن و کلیتوریس مثل دیگر مناطق بدنی افراد اعصابی وجود دارد، که نباید آسیب ببینند. روش کلیتوروپلاستی در این زمینه بسیار مطمئن است و تا حد زیادی اعصاب این منطقه در این روش درمانی ایمن هستند و خطری آنها را تهدید نمی کند.
  4. این روش درمانی رضایت مندی و نتیجه بخشی زیادی را برای زنان به وجود آورده است و همین موضوع سبب می‌شود که زنان زیادی به این روش درمانی اقبال نشان دهند.
  5. یکی از مهم‌ترین تاثیراتی که دارد، این است که زنانی که تحت عمل کلیتوروپلاستی قرار گرفته‌اند گزارش‌هایی ارائه کردند؛ مبنی براینکه برانگیختگی جنسی و لذت جنسی بالایی را در هنگام رابطه جنسی دارند، و این موضوع برایشان بسیار مفید و سودمند بوده است. زیرا که در رابطه جنسی به طور کلی توانستند شریک جنسی خوبی برای همسر خود باشند.

معایب کلیتوروپلاستی

در خصوص معایب و یا عوارض احتمالی کلیتوروپلاستی چه می‌دانید؟ تا احیانا اگر نگرانی‌ای از سوی بیماران و یا مراجعین وجود داشت از بین برود.

واقعیت این است که علیرغم اینکه آمار زیادی از زنان تحت عمل جراحی کلیتوروپلاستی قرار گرفتند، گزارش‌هایی با خطرات و عارضه‌های منفی را ارائه نکردند؛ و این امر نشانگر این مطلب است که این روش تا حد زیادی می‌تواند مطمئن، ایمن، کم خطر و ثمر بخش باشد.

دكتركیمیا قاسمى، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایى در اهواز هستند، جهت ارتباط با دکتر قاسمی با شماره های : ٠٩٣٧٣٧٠٢١١٥-٣٤٤٦٢٧٦١ تماس بگیرید و یا اینستاگرام ایشان را دنبال کنید .

نکته‌ای کلی در خصوص کلیتوروپلاستی

یکی از نکاتی که همه عزیزان باید توجه داشته باشند؛ این است که علیرغم اینکه در طول این سالها تعداد بالایی از عمل کلیتوروپلاستی از سوی پزشکان مختلف و نیز برای زنان مختلف انجام شده است، و این روش درمانی آثار مثبت خود را نمایان ساخته ، اما باید این نکته را از نظر دور نگاه نداریم که پزشک و تخصص و مهارت وی در جریان عمل تا حد زیادی می‌تواند نتیجه درمان را تضمین کند و از نگرانی ما بکاهد. بنابراین کلیتوروپلاستی روش درمانی درستی است، اما اگر پزشکی کم تجربه و ناپخته دست به چنین اقدامی بزند منجر به بروز مشکلاتی می‌شود که گاها جبران آن غیر ممکن خواهد بود. پس نهایت توجه و دقت خود را معطوف به این موضوع کنید که روند درمانی را به دست اهل آن بسپارید.

نتیجه گیری

جراحی کلیتوروپلاستی برای کوچک‌کردن کلیتوریس و رفع مشکلات آن ناحیه انجام می‌شود، روش‌های مختلفی دارد که بهترین متخصص زنان با توجه به مشکل شما بهترین روش را برای جراحی کلیتوروپلاستی انتخاب خواهد کرد. و دیگر اینکه امیدوارم این مطالب توانسته باشد مورد عنایت خوانندگان عزیز قرار گرفته و روشنگری های لازم را ایجاد کرده باشد.

 

سوالات متداول

دکتر کیمیا قاسمی

دکتر کیمیا قاسمی

تحصیلات:
دکتر کیمیا قاسمی فارغ التحصیل رشته زنان دانشگاه علوم پزشکی اهواز هستند.

تجربه کاری تا کنون:
چهارسال در شهرستان شوش و همچنین به مدت چهارسال نیز در اهواز نیز فعالیت در زمینه پزشکی و زنان داشته اند.
دکتر قاسمی، تمامی خدمات درمانی، جراحی های زیبایی زنان و کلیه ی اعمال ترمیمی و زیبایی زنان به صورت سرپایی،لابیاپلاستی، تزریق ژل و چربی و… را انجام می دهند.

بیمارستان های طرف قرارداد :
کلیه بیمارستان های خصوصی
بیمارستان های فاطمه زهرا، اپادانا، میلاد
کلیه بیمه های تکمیلی: تامین اجتماعی ،خدمات درمانی ،بیمه روستایی، بیمه نیروهای مسلح

مقالات مرتبط
تورم بعد از لابیاپلاستی

تورم بعد از لابیاپلاستی

تورم بعد از لابیاپلاستی یکی از عوارض جانبی و موقت این جراحی می باشد که به دلیل ایجاد تغییرات بر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *