دکتر کیمیا قاسمی / خدمات زیبایی واژن / مهم ترین عوارض لابیاپلاستی را بدانید!

مهم ترین عوارض لابیاپلاستی را بدانید!

برخی از بانوان به دلیل ترس از عوارض لابیاپلاستی برای انجام آن اقدامی نخواهند کرد در صورتی که اگر به متخصصی با تجربه جهت انجام این جراحی مراجعه کنید دیگر جایی برای نگرانی وجود نخواهد داشت. در ادامه این مقاله به تمامی مواردی که ممکن است شما در با احتمال بسیار پایین دچار عوارض بعد از لابیاپلاستی شوید اشاره میکنیم.

عوارض عمل لابیاپلاستی

عوارض کوتاه مدت عمل لابیاپلاستی

پس از انجام لابیاپلاستی برخی از عوارض کوتاه مدت برای افراد بروز پیدا خواهد کرد که طبیعی بوده و پس از مدتی از بین خواهد رفت. این جراحی جزو یکی از جراحی های کم خطر به شمار می رود اما مانند جراحی های دیگر دارای عوارضی نیز می باشد که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

سوزش لابیا

یکی از عوارض کوتاه مدتی که بعد از عمل برای برخی از افراد پیش خواهد آمد، سوزش لابیاها می باشد که به دلیل ایجاد برش در بافت حساس واژن و همینطور بخیه زدن آن بسیار طبیعی بوده و پس از گذشت یک الی دو هفته برطرف خواهد شد، البته می توان از داروهای مسکن، کرم های ترمیمی و کمپرس یخ با تجویز پزشک نیز برای کاهش سوزش استفاده کرد.

تورم لابیا

برخی از افراد بعد از عمل لابیاپلاستی امکان دارد دچار تورم در لابیاهای خود شوند، که باید به این نکته اشاره کرد که تورم بعد از لابیاپلاستی پس از گذشت تقریبا 3 ماه از بین خواهد رفت که جهت کاهش تورم می توان از کمپرس یخ و شورت های گنی و چسبان استفاده کرد.

درد

پس از اتمام عمل لابیاپلاستی به دلیل ایجاد بر در لابیاها بانوان مقداری درد را در آن ناحیه احساس خواهند کرد که طبیعی بوده و با مصرف مسکن های تجویز شده و همینطور کمپرس سرد می توان درد آن را کاهش داد.

در صورت احساس درد شدید که با مصرف مسکن نیز آرام نمی شود، در اسرع وقت به پزشک متخصص مراجعه کنید.

التهاب و خارش

بروز این عارضه در واقع به دلیل بهبودی و ترمیم جای زخم در لابیاها می باشد که می توان با استفاده از کرم های ترمیمی و همینطور مسکن های تجویز شده توسط پزشک این التهاب و خارش را کاهش داد.

کبودی

یکی دیگر از عوارض لابیاپلاستی، کبودی ناحیه عمل شده می باشد که طبیعی بوده و پس از جوش خوردن بخیه ها و بهبودی زخم، از بین خواهد رفت. برای بهبودی سریع کبودی ها باید از نشستن زیاد و فشار آوردن به واژن خودداری کرد. از کمپرس سرد نیز می توان برای کاهش زمان بهبودی نیز استفاده کرد.

عوارض بلند مدت بعد از لابیاپلاستی

در صورتی که مراقبت های بعد از لابیاپلاستی به خوبی رعایت نشود خطرات و عوارض بلند مدتی را برای بانوان در پی خواهد داشت که در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد.

عوارض-بلند-مدت-لابیاپلاستی

عفونت

یکی از عوارض بلند مدتی که برای افراد ممکن است در اثر مواردی از قبیل باز شدن بخیه ها، تمیز نکردن جای بخیه ها، رفتن به استخر و سونا و رعایت نکردن بهداشت واژن رخ بدهد عفونت بعد از لابیاپلاستی می باشد که در این صورت باید برای درمان آن به جراح خود مراجعه کنید.

باز شدن بخیه

در صورتی که افراد به لابیاهای خود بعد از عمل فشار وارد کنند، امکان دارد بخیه ها باز شده و خونریزی را در پی داشته باشد، و این امر در نتیجه جراحی تاثیر منفی گذاشته و عوارضی را ایجاد خواهد کرد. که در صورت بروز این اتفاق باید به بهترین جراح زیبایی زنان مراجعه کنید.

تغییر فرم لابیا

لابیاهای برخی از افراد بعد از عمل به دلیل دستکاری، باز شدن بخیه و … امکان دارد تغییر فرم داده و منجر به بهم خوردن شکل ظاهری آن ها شود که همین امر منجر به افزایش تورم ناحیه جراحی خواهد شد به همین دلیل در صورت بروز این اتفاق باید افراد به پزشک متخصص مراجعه کنند.

عوارض جبران ناپذیرعمل لابیاپلاستی

در صورتی که این جراحی توسط جراح با تجربه انجام نشود، عوارض جبران ناپذیری را برای افراد رقم خواهد زد که این عوارض عبارتند از:

  • بر جای ماندن جای زخم و بخیه ها
  • عدم تقارن در لابیاها
  • بیش از حد برداشته شدن لابیاها
  • ایجاد اسکار بر روی لابیاها
  • از بین رفتن حس جنسی بانوان به دلیل وارد شدن آسیب به عصب های جنسی
  • بیرون زدگی کلیتوریس

برای جلوگیری از ایجاد این عوارض توصیه می شود که افراد جهت انجام این جراحی به جراح با تجربه و با مهارت بالا مراجعه کنند.

سخن پایانی

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم بسیاری از بانوان به دلیل ترس از بروز عوارض لابیاپلاستی از انجام این جراحی خودداری می کنند، اما با بررسی عوارض این جراحی در این مقاله به این نکته اشاره کردیم که در صورتی که این جراحی توسط یک جراح با تجربه انجام شود جای نگرانی نبوده و عوارضی برای افراد ایجاد نخواهد شد تنها عوارض کوتاه مدتی ممکن است رخ بدهد که پس از مدتی برطرف خواهد شد.

سوالات متداول

دکتر کیمیا قاسمی

دکتر کیمیا قاسمی

تحصیلات:
دکتر کیمیا قاسمی فارغ التحصیل رشته زنان دانشگاه علوم پزشکی اهواز هستند.

تجربه کاری تا کنون:
چهارسال در شهرستان شوش و همچنین به مدت چهارسال نیز در اهواز نیز فعالیت در زمینه پزشکی و زنان داشته اند.
دکتر قاسمی، تمامی خدمات درمانی، جراحی های زیبایی زنان و کلیه ی اعمال ترمیمی و زیبایی زنان به صورت سرپایی،لابیاپلاستی، تزریق ژل و چربی و… را انجام می دهند.

بیمارستان های طرف قرارداد :
کلیه بیمارستان های خصوصی
بیمارستان های فاطمه زهرا، اپادانا، میلاد
کلیه بیمه های تکمیلی: تامین اجتماعی ،خدمات درمانی ،بیمه روستایی، بیمه نیروهای مسلح

مقالات مرتبط
لابیاپلاستی در اهواز

لابیاپلاستی در اهواز

جراحی لابیاپلاستی، جراحی زیبایی ناحیه تناسلی است که با هدف تغییر شکل و یا کوچک کردن لابیا مینور...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *