دکتر کیمیا قاسمی / خدمات زیبایی واژن / مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن را بدانید!

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن را بدانید!

یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی بانوان که امروزه بسیار پرطرفدار بوده و انجام می شود، تنگ کردن واژن می باشد که توسط روش های مختلفی از قبیل لیزر، جراحی و … قابل انجام خواهد بود. باید به این نکته اشاره کرد که نتیجه این روش علاوه بر جراح با تجربه ای که آن را انجام می دهد به رعایت مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن نیز بستگی دارد، بنابراین باید برای دریافت نتیجه مطلوب از این روش افراد از نکات مراقبتی بعد از تنگ کردن واژن آگاهی داشته و از آن ها پیروی کنند. در این مقاله به طور کامل به بررسی مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن خواهیم پرداخت، پس برای آگاهی از این مراقبت ها تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مراقبت-های-بعد-از-تنگ-کردن-واژن

دوره نقاهت بعد از تنگ کردن واژن

مدت زمان دوره نقاهت تنگ کردن واژن به عوامل متعددی از قبیل روش های انجام آن بستگی دارد در صورتی که تنگ کردن واژن با روش هایی از قبیل لیزر، آر اف و … انجام شود به دلیل غیرتهاجمی بودن آن ها دوره نقاهتشان کوتاه بوده و هم چنین نیاز به رعایت مراقبت های خاصی نیز ندارد و پس از انجام آن در همان روز می توانند افراد به روال عادی زندگی خود بازگشته و کارهای روزمره خود را از سر بگیرند.

اما در صورتی که تنگ کردن واژن با جراحی مانند پرینورافی، وازینوپلاستی و … انجام شود، دوره نقاهت آن در حدود سه الی پنج روز بوده و برای کوتاه شدن دوران نقاهت و تسریع بهبودی افراد باید مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن را جدی گرفته و رعایت کنند.

اهمیت رعایت مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

همانطور که در بالاتر ذکر کردیم برای برخی از روش های تنگ کردن ناحیه تناسلی رعایت مراقبت های بعد از آن ضرورت دارد که به طور معمول بهترین جراح زیبایی زنان این نکات و دستورالعمل ها را در اخیتار فرد خواهد گذاشت.

برای تسریع زمان بهبودی و کوتاه شدن دوران نقاهت رعایت مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که تورم و مقداری کبودی پس از جراحی امکان دارد  بروز پیدا کند که برای افراد آزاردهنده می باشد که برای رفع این علائم می توان از مراقبت های بعد از عمل مانند مصرف مسکن ها و … استفاده کرد.

هم چنین برای جلوگیری از بروز هر عارضه ای بعد از جراحی و دریافت نتیجه مطلوب رعایت مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

مهم ترین مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

به طور معمول مراقبت های بعد از این روش شامل نکاتی در خصوص فعالیت ها و همینطور کاهش تورم بعد از جراحی می باشد که در ادامه این نکات را معرفی خواهیم کرد.

مهم-ترین-مراقبت-های-بعد-از-تنگ-کردن-واژن

فعالیت های بعد از تنگ کردن واژن

نکاتی که افراد باید در خصوص انجام فعالیت های خود بعد از انجام این روش رعایت کنند عبارتند از:

  • در چند روز اول پس از جراحی افراد باید استراحت کنند.
  • پیاده روی به صورت آهسته و در مسافت کم مشکلی نداشته  چرا که تحرک به تسریع زمان بهبودی کمک خواهد کرد، البته نباید در پیاده روی زیاده روی شود.
  • افراد باید از انجام فعالیت های شدید بدنی که موجب بالا رفتن ضربان قلب  تحریک واژن می شود مانند دویدن و … خودداری کنند.
  • خودداری از انجام فعالیت های ورزشی مانند دوچرخه سواری به مدت هفته بعد از جراحی
  • خودداری از رفتن به سونا و استخر به مدت 8 هفته بعد از جراحی
  • خودداری از انجام ورزش های مقاومتی مانند وزنه برداری و …
  • خودداری از خوابیدن به پشت و مالش ناحیه جراحی شده در ماه های اول پس از جراحی

کاهش درد و تورم

همانطور که ذکر کردیم برخی از افراد بعد از جراحی ممکن است با عوارضی از قبیل تورم، احساس درد و کبودی مواجه شوند که پس از گذشت دو هفته از جراحی کاهش پیدا خواهد کرد، اما برای کاهش و برطرف کردن آن ها می توان از مسکن های تجویزی پزشک در صورت احساس درد و کمپرس سرد برای کاهش تورم در مدت زمانی محدود استفاده کرد.

تنها به این نکته توجه داشته باشید که از گذاشتن کمپرس یخ به صورت مستقیم بر روی پوست خودداری کرده و هم چنین برای کاهش تورم لباس های نخی گشاد بپوشید و از پوشیدن لباس زیر تنگ خودداری کنید.

شستشوی ناحیه تناسلی

برای بیشتر این سوال پیش می آید که بعد از تنگ کردن ناحیه تناسلی، شستشوی واژن به چه صورت خواهد بود؟ که در این خصوص باید گفت که افراد می توانند یک روز پس از جراحی با آب ولرم استحمام کنند، تنها باید به این نکته توجه داشته باشند که از صابون های معطر استفاده نکنند.

در صورتی که تنگ کردن واژن با روش واژینوپلاستی انجام شده است بهتر است که افراد در طول دوران نقاهت از استحمام با آب گرم خودداری کنند.

رابطه جنسی

در خصوص رابطه جنسی بعد از تنگ کردن واژن، توصیه می شود که به مدت شش الی هشت هفته افراد از برقراری رابطه جنسی به منظور جلوگیری از التهاب جای زخم برش های ایجاد شده و تسیع روند بهبودی خودداری کنند.

در صورتی که تنگ کردن واژن با روش های واژینوپلاستی و پرینورافی انجام شود به مدت 8 هفته از برقراری رابطه باید خودداری شود و در صورتی که تنگ کردن واژن با نخ انجام شده باشد نیاز به 4 هفته خودداری از برقراری رابطه جنسی می باشد.

در خصوص تنگ کردن واژن با روش های آر اف و لیزر نیز بهتر است که به مدت 6 روز بعد از عمل از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید ولی در کل محدودیت خاصی در مورد نزدیکی و برقراری رابطه جنسی در مورد ین روش ها وجود ندارند.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله ذکر کردیم، رعایت مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن از اهمیت بسیار بالایی برای دریافت نتیجه مطلوب از جراحی برخوردار می باشد، و این نکات مراقبتی با توجه به روش های مختلف تنگ کردن ناحیه تناسلی نیز متفاوت خواهد بود اما همه ی این نکات به تسریع بهبودی، کوتاه شدن دوران نقاهت و بهتر شدن نتیجه جراحی کمک خواهد کرد بنابراین به خوبی از آن ها پیروی کنید.

دکتر کیمیا قاسمی

دکتر کیمیا قاسمی

تحصیلات:
دکتر کیمیا قاسمی فارغ التحصیل رشته زنان دانشگاه علوم پزشکی اهواز هستند.

تجربه کاری تا کنون:
چهارسال در شهرستان شوش و همچنین به مدت چهارسال نیز در اهواز نیز فعالیت در زمینه پزشکی و زنان داشته اند.
دکتر قاسمی، تمامی خدمات درمانی، جراحی های زیبایی زنان و کلیه ی اعمال ترمیمی و زیبایی زنان به صورت سرپایی،لابیاپلاستی، تزریق ژل و چربی و… را انجام می دهند.

بیمارستان های طرف قرارداد :
کلیه بیمارستان های خصوصی
بیمارستان های فاطمه زهرا، اپادانا، میلاد
کلیه بیمه های تکمیلی: تامین اجتماعی ،خدمات درمانی ،بیمه روستایی، بیمه نیروهای مسلح

مقالات مرتبط
خارش بعد از لابیاپلاستی 

خارش بعد از لابیاپلاستی 

یکی از جراحی های زیبایی زنان که هم جنبه زیبایی داشته و هم جنبه درمانی و منجر به قرینه شدن لابیاها...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *