دکتر کیمیا قاسمی / خدمات زیبایی واژن / کربوکسی تراپی واژن معجزه ای باورنکردنی در جوانسازی واژن!

کربوکسی تراپی واژن معجزه ای باورنکردنی در جوانسازی واژن!

کربوکسی تراپی واژن، یکی از بهترین روش های جوانسازی در این ناحیه است. با افزایش و بالا رفتن سن، پوست دچار تغییراتی می شود. این تغییرات شامل چین و چروک و تیرگی ناحیه های مختلف بدن است. در واقع پوست، آن حالت شادابی و زیبایی و شفافیت اولیه خود را از دست می دهد. واژن یکی از اندام های بدن است که به دلیل افزایش سن و عوامل ژنتیکی دچار تیرگی و چین و چروک می شود. روش های زیادی برای جوانسازی ناحیه واژن و رفع تیرگی آن وجود دارد که ما در اینجا می خواهیم به یکی از ایمنی ترین روش ها که کربوکسی تراپی نام دارد، بپردازیم و راجع به مزایای این روش در ناحیه واژن صحبت کنیم.

کربوکسی تراپی واژن چیست؟

برای جوانسازی ناحیه واژن و رفع تیرگی آن، کربوکسی یکی از ایمن ترین و بی خطرترین روش هاست که از طریق  دستگاه کربوکسی تراپی و تزریق، که هر دو با استفاده از گاز CO2 یا همان کربن دی اکسید به ناحیه واژن، صورت می گیرد، باعث اکسیژن رسانی، مویرگ سازی و بالا بردن گردش خون می شود.

01:07
truncate dir-rtl

نحوه رفع تيرگى پوست ناحيه تناسلى

همانطور که گفتیم واژن با مرور زمان دچار مشکلاتی نظیر چین و چروک، افتادگی و تیرگی می شود. تیرگی واژن اینگونه است که یک قسمت از پوست از قسمت های دیگر تیره تر است و این موضوع به علت اجتماع زیاد رنگدانه ها در آن ناحیه است و بسیاری خانم ها از این موضوع خجالت می کشند. در مقاله دیگری به صورت کامل توضیح داده ایم و می توانید برای اطلاعات بیشتر به مطالعه مقاله تیرگی واژن بپردازید.

اینستاگرام

تکنیک کربوکسی تراپی واژن به چه صورتی است؟


اصل تکنیک کربوکسی تراپی با استفاده از گاز CO2 است که دارای تاییدیه FDA می باشد.به علت افزایش غلظت گاز کربن دی اکسید، اکسیژن از هموگلوبین جدا شده و در اختیار بافت واژن قرار می گیرد. با رسیدن گاز به بافت واژن، عروق خونی باز می شود و همین سبب افزایش گردش خون می گردد و می تواند عروق تازه ای را تولید نماید.

کربوکسی تراپی، متابولیسم ناحیه واژن را افزایش می دهد. این روش عارضه خاصی نداشته و به مراقبت خاصی احتیاج ندارد و فقط فرد بعد از آن کمی دچار درد، تورم و سوزش در ناحیه واژن می شود که این ها موقتی هستند.

بعضی از افراد، تصور می کنند که گاز  CO2 ممکن است سمی بوده و خطراتی را برای بدن به دنبال داشته و نباید از این روش استفاده کنند. این تصور غلط بوده و با تولید گاز کربن دی اکسید در بدن و وارد شدن به خون، عمل اکسیژن رسانی از ریه ها خارج می شود. کربوکسی تراپی واژن باعث کلاژن سازی نیز می گردد.

دستگاه کربوکسی تراپی واژن به چه صورتی عمل می کند؟

این دستگاه، مخزنی دارد که در آن گاز CO2 و یا کربن دی اکسید نگهداری می شود. در این مخزن، لوله ها به جریانی که میزان کربن دی اکسید را کنترل می کنند، متصل می شود. اینکه چقدر کربن دی اکسید به ناحیه مورد نظر انتقال داده شود، بنابه خواست پزشک می تواند تغییر داده شود.

گاز CO2 پس از خارج شدن از مخزن و با عبور از دستگاه تنظیم کننده، به لوله ای که استریل شده و فیلتر دارد، انتقال داده می شود. بعد از همه این کارها و اطمینان یافتن از اینکه تمامی این مراحل به درستی انجام شده است، پزشک با استفاده از یک سوزن باریک، آن را به ناحیه مورد نظر بیمار تزریق می نماید.

01:00
truncate dir-rtl

دستگاه کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی واژن چه کاربرد و مزایایی دارد؟

اشاره کردیم که کربوکسی تراپی راهی است که به برطرف کردن تیرگی واژن کمک می‌کند. اما از بین راه های زیادی که وجود دارد چرا برخی از افراد این روش را انتخاب می کنند؟ در ادامه به برخی از مهم ترین مزایای این روش اشاره می کنیم و  از آنها نام خواهیم برد.

 • درمان خشکی واژن
 • از بین بردن درد و خارش به هنگام برقراری رابطه جنسی
 • افزایش زیبایی واژن به لحاظ ظاهری و رنگ
 • افزایش جذابیت جنسی
 • تقویت نقطه جی به منظور لذت و میل جنسی به هنگام برقراری رابطه جنسی
 • رفع چین و چروک و افتادگی و شل بودن ناحیه و اطراف واژن
 • رفع استریا ها
 • از بین بردن سلولیت ها و جوانسازی ناحیه اطراف واژن
 • ترمیم زخم های ایجاد شده بر روی پوست ناحیه واژن و درمان آن
 • رفع تیرگی پوست ناحیه واژن 
 • جوانسازی و روشنی پوست با کم ترین درد
 • روشی در کوتاه ترین زمان ممکن همراه با کم ترین خونریزی
 • درمانی سرپایی و بدون نیاز به بستری
لابیاپلاستی

چه افرادی نباید کربوکسی تراپی واژن را انجام دهند؟

میل به زیبایی در افراد زیادی وجود دارد و این که شما بخواهید به زیبایی ناحیه تناسلی خود اهمیت بدهید قابل درک است. تقریبا اگر مشکل خاصی در شما وجود نداشته باشد می‌توانید از این دستگاه استفاده کنید. اما در برخی افراد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم استفاده از این دستگاه ممنوع است و ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای سلامتی آن ها شود.

 • افرادی که سرطان دارند.
 • افرادی که کم خونی شدید دارند.
 • افرادی که دیالیز می شوند.
 • برای خانم هایی که بیماری های پوستی دارند.
 • کسانی که مبتلا به گلوکوم هستند. ( گلوکوم به بیماری گفته می شود که بر اثر فشارها به عصب بینایی آسیب وارد شده و ممکن است باعث کوری فرد گردد.)
 • برای افرادی که آسم و یا بیماری های تنفسی دارند.
 • برای خانم هایی که بیماری دیابت دارند.

هزینه کربوکسی تراپی واژن چقدر است ؟

مانند سایر روش های درمانی و زیبایی واژن، هزینه های کربوکسی تراپی نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد که به شرح زیر است :

موقعیت جغرافیایی کلینیک

همانطور که همه ما می دانیم، اگر کلینیک یا بیمارستان در مناطق بالای شهر باشد، خدماتی که به مشتریان و بیماران خود نیز ارائه می دهند، بالا است و هرچه به منطقه های پایین تر و متوسط شهر برویم، هزینه های کربوکسی تراپی متناسب با سطح اقتصادی مردم پایین تر می آید.

دانش، تجربه، تخصص و مهارت پزشک

بنام بودن و شهرت پزشک و همچنین دانش و تجربه و مهارت او در زمینه جوانسازی پوست ناحیه واژن و سابقه خوب و درخشانی که در این زمینه دارد، می تواند بر هزینه های کربوکسی تراپی دخیل باشد و با توجه به موارد گفته شده، اینگونه پزشکان، دستمزد بیش تری دریافت کنند.

نوع کلینیک یا بیمارستان

بسیاری از کلینیک ها و بیمارستان ها عمل کربوکسی تراپی واژن را انجام می دهند که بسته به اینکه کلینیک و یا بیمارستان خصوصی است یا دولتی، می تواند هزینه های کربوکسی تراپی واژن تغییر پیدا کند.

خدمات جانبی کلینیک یا بیمارستان

خدمات جانبی از قبیل قیمت دستگاه کربوکسی تراپی، هزینه لوازم به کار برده شده، هزینه پذیرش و … از دیگر عواملی هستند که در تعیین هزینه این روش دخیل هستند.

ماندگاری کربوکسی تراپی واژن

عوامل زیادی در ماندگاری کربوکسی تراپی واژن دخیل است که از جمله آن ها می توان به جنس پوست، سن و واکنشی که پوست نسبت به کربن دی اکسید می دهد، دارد. کربوکسی تراپی ناحیه واژن، می تواند تا 6 ماه ماندگاری داشته باشد که برای ماندگاری بیش تر، افراد باید دفعات بیش تری این کار را انجام دهند.

یک سری عوامل هستند که اثرات سو در ماندگاری کربوکسی تراپی دارند، این عوامل عبارتند از :

 • آلودگی هوا
 • مصرف سیگار و دخانیات

تعداد جلسات کربوکسی تراپی واژن

بنابه تشخیص پزشک، برای گرفتن نتیجه مطلوب از کربوکسی تراپی واژن، ممکن است تعداد جلسات این روش متغیر باشد که این خود نیز بر هزینه تاثیرگذار است.  همان طور که گفته شد، بسته به تشخیص پزشک، جلسات کربوکسی تراپی واژن ثابت نبوده و بسته به فرد و شرایط بیمار، تعداد جلسات آن می تواند متفاوت باشد. جلسات کربوکسی تراپی واژن معمولا بین 6 الی 10 جلسه است که هر جلسه بین یک ربع الی نیم ساعت طول خواهد کشید . این روش، هر دوهفته یکبار و یا در یک بازه زمانی مشخص انجام می شود.

کلام آخر

کربوکسی تراپی به عنوان یکی از جدیدترین متدهای جوانسازی ناحیه واژینال شناخته می شود که هنوز به آن اندازه که باید شناخته نشده است. نه تنها در رابطه با این مورد بلکه به صورت کلی به شما پیشنهاد می‌کنیم که درباره تمامی مسائل به روز باشید و همیشه پیشگام در استفاده از جدیدترین متد ها باشید. این روش بسیار ساده است که به صورت سطحی به درمان ناحیه واژن می پردازد و جوانسازی پوست آن ناحیه، ظاهر زیباتری به واژن می دهد. این روش چون بسیار سطحی است، بعد از انجام آن، فرد می تواند بلافاصله به انجام کارهای روزانه خود بپردازد.

در انتها نیز می توانید سوالات خود را در رابطه با کربوکسی تراپ واژن در بخش دیدگاه های همین مقاله اضافه کنید تا توسط دکتر کیمیا قاسمی متخصص زنان و زایمان در نزدیک ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

دکتر کیمیا قاسمی

دکتر کیمیا قاسمی

تحصیلات:
دکتر کیمیا قاسمی فارغ التحصیل رشته زنان دانشگاه علوم پزشکی اهواز هستند.

تجربه کاری تا کنون:
چهارسال در شهرستان شوش و همچنین به مدت چهارسال نیز در اهواز نیز فعالیت در زمینه پزشکی و زنان داشته اند.
دکتر قاسمی، تمامی خدمات درمانی، جراحی های زیبایی زنان و کلیه ی اعمال ترمیمی و زیبایی زنان به صورت سرپایی،لابیاپلاستی، تزریق ژل و چربی و… را انجام می دهند.

بیمارستان های طرف قرارداد :
کلیه بیمارستان های خصوصی
بیمارستان های فاطمه زهرا، اپادانا، میلاد
کلیه بیمه های تکمیلی: تامین اجتماعی ،خدمات درمانی ،بیمه روستایی، بیمه نیروهای مسلح

مقالات مرتبط
لابیاپلاستی در اهواز

لابیاپلاستی در اهواز

جراحی لابیاپلاستی، جراحی زیبایی ناحیه تناسلی است که با هدف تغییر شکل و یا کوچک کردن لابیا مینور...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. ریحانه

  سلام چرا واسه افراد دیابتی کربوکسی تراپی توصیه نمیشود؟؟

  پاسخ
  • دکتر کیمیا قاسمی

   سلام
   پروتکل های خود دستگاه این اجازه رو نمیده و می توانید از روش های دیگه مثل لیزر استفاده کنید.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *